Home Lajme Merkel jap lajmin e keq për Shqiptarët/ Më vjen keq por…

Merkel jap lajmin e keq për Shqiptarët/ Më vjen keq por…

64

Kancelarja gjermane Angela Merkel n dan Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut për hapjen e negociatave. Ajo tha se shpreson që të hapë konferencën ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut që këtë vit. Ndërsa shtoi se shpreson që Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut do ta mënjanojnë gr indjen e tyre.

Merkel cautious on US vote comment, says she values science

“Në rastin e Shqipërisë çështja është pak më ndryshe. Me gjithë përparimet, nuk mund të premtoj se do të ndodhë që këtë vit, por shumë shpejt”, tha kancelarja në një takim virtual me komisionet e parlamenteve të vendeve anëtarë të BE-së.

“Sa i përket Serbisë, ajo duhet të bëjë përparime në marrëdhëniet e saj me Kosovën”, tha kancelarja. Ajo ritheksoi edhe njëherë me këtë rast se ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor është në BE.

As she prepares to leave politics, Germany's Angela Merkel has left her  mark at home and abroad

Previous articleM jekët nuk ua thonë këtë, pasi të keni ngrënë mëngjes hani 15 thana dhe do shpëtoni njëherë e mirë nga kjo sëm/undje
Next articleVjen parlajmerimi i sinoptikanes: Nesër nis zyrtarisht dimri: Ngrica dhe dëborë, ja moti për gjithë javën..