Home Kuriozitete Merr shqiptarin në punë, pasi kthehet, pronari shtanget kur shikon se çfarë...

Merr shqiptarin në punë, pasi kthehet, pronari shtanget kur shikon se çfarë ishte duke bërë..

57

unë ka por nuk ka profesionistë” thotë një shprehje e artë që zë kuptim edhe në vendin tonë.

Një ngjarje gazmore i ka ndodhur një pronari shqiptar i cili mori një punëtor për t’i punuar ullinjtë. Ai e la atë në punë dhe kur u kthye nuk u besoi syve.

Djali ia kishte këputur një sy gjumë gjatë orarit të punës, mbase nga lodhja apo edhe nga vapa.

Pronari e kishte marrë me sportivitet dhe nuk i kishte thënë asgjë pasi punëtori kishte përfunduar vaktin e tij të gjumit.

Ai shkruan: Prsh, mora nje puntor per punuar ullinjte edhe ika, kur vete e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojmë shume…flm nese e postoni anonim se mi la pa punuar fare “

Previous articleKy produkt kaq i lire dhe i mire i cili kushton 1 mije lek te vjetra : Duke filluar nga dhembe te bardhe si debora, e deri tek
Next articleKeni shitur makinën por është ende në emrin tuaj? Atëherë duhet të njiheni menjëherë me njoftimin nga DPSHTRR-së