Home Uncategorized Meteorologu i njohur : Ja se si pritet të jetë moti gjatë...

Meteorologu i njohur : Ja se si pritet të jetë moti gjatë muajit Nëntor

190

Metereologu shqiptar Hakil Osmani tregoi se gjate muajit Nentor pritet të ketë vranësira që konsiderohen normale për këtë stinë të vjeshtë ndërsa temperaturat do të jenë 1 deri 2 gradë më të larta se vlerat normale.

“Ditët në vijim do të jenë me mot të qëndrueshëm duke bërë që zonat bregdetare të jenë me mbizotërimin e kthjellimeve të vranësirave të lehta ndërsa zonat malore do të kenë prezencë të vranësirave.

Ditët e para të muajit nëntor do të vijojnë me mot të qëndrueshëm duke bërë që të kemi alternime vranësirash dhe kthjellimesh meqë jemi dhe në muajin e vjeshtës, ndaj vranësirat do të jetë normale”, theksoi Osmani

Previous articleMrekuIIitë ndodhin: Bëhet nënë në moshën 48 vjeçare, pas 15 vjet përpjekjesh të pasuksesshme
Next articleEksperti i njohur : Ky është sekreti që duhet të bëni të gjithë për të dalluar mjaltin nëse është apo jo cilësor