Home Uncategorized Mjekët e mbajnë sekret këtë, ja si ta bëni kollaj fare recetën...

Mjekët e mbajnë sekret këtë, ja si ta bëni kollaj fare recetën kineze që ua heq kolesterolin

226

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gj ak dhe që konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të mjekësisë alternative në Kinën moderne.

Semundjet qe sheron mjalti hudhra dhe xhinxherfili - YouTube

Kjo recetë e lashtë ka efekt në normalizimin e nivelit të kolesterolit në gj ak dhe përmirëson funksionin e zemrës. Është një recetë e thjeshtë që mund ta përgatisni shumë lehtë në shtëpi dhe nuk ka efekte anësore.

Përbërësit: 1 litër ujë i filtruar, 3 limonë organikë të madhësisë së mesme, 36 thelpinj hudhra. Përgatitja

Qërojini hudhrat dhe prijeni në copë të mëdha, më pas pastroni limonët dhe vendosni ata të qëndrojnë në ujë me pak sodë buke në ujë për një orë dhe më pas hiqini nga uji limonët dhe prijini në copa.

Në të njëjtën kohë nxehni sasinë e ujit dhe më pas shtoni copat e prera paraprakisht të limonit dhe hudhrës në ujin e nxehtë.

Vendosni më pas sërish në zj arr dhe lërini të ziejnë në temperaturë të ulët por mos e lini ujin të vlojë. Përzierjen lëreni të ziejë për 15 minuta dhe më pas vendoseni në frigorifer për gjithë natën. Përdorimi: Kullojeni lëngun e përftuar nga përzierja dhe pini tre herë në ditë para buke nga 50 ml.

Previous articleE fundit/ Hashim Thaçi jep dorëheqjen: Nuk është më president i Kosovës
Next articleThuani lamtumirë një prej proble meve që prek më së shumti moshën 50 vjeçë e sipër : Me vetëm 3 përbërës që i gjeni lehtësisht ju mund ti