Home Uncategorized Mos e pini ujin të ftohtë gjatë ushqimit, mësoni arsyet

Mos e pini ujin të ftohtë gjatë ushqimit, mësoni arsyet

63

Mjekët sugjerojnë që të mos e pini të ftohtë ujin gjatë ngrënies, por vetëm në temperaturë ambienti.

Një ndër arsyet ka të bëjë me faktin se uji i ftohtë krijon sekrecione në rrugët e frymëmarrjes, dhe kjo pengon në marrjen e frymës lirisht.

Po ashtu thuhet se uji i ftohtë ngadalëson tretjen e ushqimit, transmeton Noa.Por kur mund të pini ujë të ftohtë?Uji i ftohtë këshillohet të konsumohet kur stërviteni në palestër sepse ul temperaturën e brendshme të trupit dhe i jep më shumë energji.

Previous articleHudhër me limon për të pastruar rrënjësisht enët e gjakut
Next articleKeni këso lloj gungash në qafë ose pas veshit? Atëherë duhet ta lexoni këtë