Home Kuriozitete Mos harxhoni para nëpër kozmetika : U nevojiten vetëm disa kokrra aspirine...

Mos harxhoni para nëpër kozmetika : U nevojiten vetëm disa kokrra aspirine dhe lëkura juaj do të kthehet në

133

Aspirina është një qetësues që përdoret nga të gjithë ne.

– Zakonisht u jepet pacientëve që vuajnë nga problemet kardiovaskulare për shkak të vetive antiinflamatore që ka.

Por, duke lënë mënjanë anën pozitive që ka për shëndetin tuaj, ai gjithashtu mund të përdoret dhe në fushën e kozmetikës.

Subst anca e tij kryesore është acidi salicilik, i cili ka veti të mrekullueshme dhe është ar miku kryesor i akneve, njollave të errëta, për problemet e poreve etj.

Aspirina, aleati i bukurisë për të gjitha femrat! Ja maska që ia kalon edhe produkteve kozmetike

Maska me aspirinë , kos dhe mjaltë

Kjo maskë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe ka veti shumë të mira për pastrimin e fytyrës nga aknet dhe nga njollat e zeza.

Përzierja është gjithashtu një hidratues shumë i mirë për fytyrën tuaj.

Përbërësit: 5 aspirina

½ lugë me mjaltë

1 lugë me kos

Përgatitja:

–Shty pni aspirinat në një enë dhe shtoni në të kosin dhe mjaltin.

–I përzieni mirë dhe aplikoni masën e përftuar në fytyrë, në zonën proble matike të saj, pasi ta keni larë atë me ujë të vakët.

–Mbajeni këtë maskë në fytyrë për 20-30 minuta.

–Më pas shpëlani fytyrën me ujë të ngrohtë dhe mbylleni procesin duke lyer fytyrën me krem hidratue

Previous articleE dini për çfarë shërben kjo pjesë në pasqyrën e brendshme të veturës?
Next articleFëmija Ndron Jetë Një Orë Pas Larjes… Të Gjithë Duhet Ta Lexojnë Këtë..