Home Uncategorized Mund t’iu tingelloj paksa cuditshem, por mos flisni pa e provuar :...

Mund t’iu tingelloj paksa cuditshem, por mos flisni pa e provuar : Vendosni 1 thelpi hudher poshte jastekut dhe me pas do te

112

Hudhrat përdoren në të gjithë botën, por a e dini se përveçse mund ta përdorni në kuzhinë është gjithashtu e dobishme edhe në dhomën e gjumit. Ne ju sjellin disa sekrete të hudhrave për ju, që me siguri nuk i dini akoma dhe ka më shumë. Në fund do t’ju zbulojmë se çfarë ndodh nëse vendosni hudhër nën jastëk!

Efekt qetësues

Do të flini bini në gjumë të thellë me një thelpi hudhër nën jastëk! Ne e kuptojmë se kjo duket e çuditshme, por substancat squfur që ka hudhra të kombinuara me aromën kanë një efekt qetësues.

Era e hudhrës që vjen nga jastëku do ju ndihmojë të bini në gjumë më lehtë. Për më tepër, cilësia e gjumit tuaj gjithashtu do të përmirësohet. Me fjalë të tjera: do të flesh thellësisht.

Çfarë doni më shumë? Vendosni një ose dy thelpinjë (përfshirë lëvozhgën) nën jastëk. Do flini si bebe! Dhe mos u shqetëso, të nesërmen në mëngjes, as ti, as dhoma gjumit e jotja nuk do të mbajë era hudhër. Të gjithë do të duan të flenë me ta. A ja vlen të provosh?

Stomaku

Hudhra është gjithashtu e shkëlqyeshme për gjëra të tjera. Nëse vuani nga pro. blemet e stomakut, siç është acidi i stomakut, hudhra ju vjen në ndihmë.

Për të përmirësuar sa do pak shëndetin tuaj në këtë zonë të trupit, pini një gotë ujë me pak hudhër të njomë. Ka shije të fortë, por do t’ju ndihmojë të dilni jashtë lirish

Previous articleH umbni 10 kilogramë brenda 4 jave me këtë d ietë të çuditshme me limon
Next articleVendoseni një limon të prerë me kripë nëpër dhoma, nuk do ta besoni çfarë ndodh