Home Uncategorized Në këtë periudhë bën mrekulli kundër gripit/ Kjo është receta për ta...

Në këtë periudhë bën mrekulli kundër gripit/ Kjo është receta për ta bërë supën me presh që ju shëron nga virozat

17

Keni vendosur të mbani regjim, por ndieheni gjithmonë të uritur? Dorëzimi nuk është zgjidhja për problemin që keni.

Supë Brokoli Me Presh - Vlera Dhe Shije Fantastike Në Një Pjatë - AgroWeb

Ka disa mënyra për të humbur peshë pa u përmbajtur nga ushqimi i preferuar. Supa e mëposhtme është e pasur me lëndë të nevojshme dhe me shije të mirë, ju mban të ngopur dhe rregullon metabolizmin që shkakton mbipeshë.

Ju duhet ta konsumoni atë dy herë në javë për rezultate më të mira. – 2 presh (pras – 4 thelpi hudhër (të copëtuar imët)
– 1 spec të kuq të ëmbël (të prerë) – 3 kokrra domate mesatare (të prera), 2 kokrra qepë të prera, – 1 patëllxhan të vogël (të prerë), – 1/3 lakër të bardhë (të prerë) – 2 lugë gjelle vaj ulliri – pak kripë dhe erëza (rigon, piper, majdanoz, danë)

MËNYRA E PËRGATITJES

Vendosni dy litra ujë të ziejnë, prisni pesë minuta dhe shtoni përbërësit.

Kur të jenë gjysëm të zier, shtoni vajin e ullirit, kripën dhe erëzat, në mënyrë që të shtoni një aromë të veçantë për supë.

Supa është gati tani për t’u ofruar.

Konsumojeni këtë supë kur të ndiheni të uritur.

Kjo supë është e pasur me vitamina të nevojshme që ndihmojnë trupin të gjallërohet dhe të ndihet i ngopur.

Me presh në dorë • agroweb.org

Previous articleShumë njerëz e lënë bukën në frigorifer. Por mësoni nëse bëni mirë apo jo
Next articleNëna e 29 vjecarit që u hodh nga infektivi të prek zemrën: Ai la një letër, kishte shkruar më falni kaq ishte!