Home Uncategorized Në Shqipëri do fillojë shiu i madh/ Këto qytete do preken më...

Në Shqipëri do fillojë shiu i madh/ Këto qytete do preken më shumë se të tjerët

558

Pas disa ditëve me mot të kthjellët dhe diell nesër pritet një përkeqësim i kushteve atmosferike për vendin tonë.

Shtrëngata dhe reshje shiu/ Ja cilat do të jenë qarqet më të prekura – Shqiptarja.com

Moti pritet të nis i vranët që në orët e para të 24-orëshit shoqëruar me reshje shiu të dobëta lokale, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik U sht arak.

Nga orët e mesditës deri ato të pasdites vranësirat në zonën e qendrës dhe atë të jugut do të shoqërohen me re shje shiu të herëpashershme në formën e shtrëngatave dhe lokalisht stuhi afatshkurtër.

Në zonën e veriut do të ketë edhe kthjellime ndërsa vranësirat duke nisur nga orët e mbrëmjes fillojnë të shpërbëhen dhe moti do të jetë kryesisht i kthjellët.

Ditën e Premte rikthehet moti i kthjellët dhe orët me diell përjashtuar vr anësirat e pakta kalimtare në pjesën më të madhe të territorit pasi zona e verilindjes mbetet me mot me vranësira mesatare deri të dendura.

Previous articleSa herë të pini kafenë llumin mos e hidhni/ Bëni këtë maskë bio dhe do shihni si do rinoheni me 20 vjet
Next articleKëto shenja horoskopi nuk duhet të dashurohen kurrë me njëra-tjetrën