Home Lajme Në Shqipëri rastet me korona rriten përditë/ A do kthehet karantina? Ja...

Në Shqipëri rastet me korona rriten përditë/ A do kthehet karantina? Ja si përgjigjet Manastirlu

54

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha se masat e reja kufizuese, që hyjnë në fuqi në orën 22:00 të mbrëmjes së sotme, janë masa të intensitetit mesatar.

Strong appeal of Minister Manastirliu: Mask, mandatory by law. Take on  individual responsibilities

Në një lidhje me Skype për “Open”, ndërsa u pyet nëse vendi po shkon drejt një mbyllje totale, minsitrja u shpreh se situata po monitorohet.

Sipas Manastirliut, me evoluimin e epidemisë do të informohen edhe hapat e tjerë që do të ndërmerren.

“Këto masa janë masa të intensitetit mesatar. Situata është dinamike, patjetër që dhe masat janë fleksibël, grupet e punës po monitorojnë situatën. Do të ketë një vlerësim periodik me bazë javore dhe dy javore, me evoluimin epidemisë do kemi dhe komunikime që do informojmë për hapat që do ndërmarrim dhe situatën epidemiologjike, theksoi Manastirliu.

Manastirliu: Nuk do të ketë kthim mbrapa, por respektoni rregullat – A2 CNN

Previous articleMerkel jep lajmin e mire dhe plote shprese : Duhet te hapen kufijte per te gjithe Europen, mjaft me pasi cdo gje eshte bere e
Next articlePesë arsye pse nuk duhet t’i mbani gazrat sipas shkencës dhe si t’i eliminoni ato