Home Uncategorized Neqoftese e perdorni kete il’ac natyral me banane dhe te verdhe veze,...

Neqoftese e perdorni kete il’ac natyral me banane dhe te verdhe veze, floket tuaja do te rriten me “shpejtesine e eres”

121

Nëse keni ndonjë pro. blem me flokët tuaj për ndonjë arsye, mos i hidhni paratë në preparate të shtrenjta, të cilat shpesh nuk japin rezultate.

Në vend të kësaj, provoni këtë il. aç natyral, i cili është i thjeshtë për t’u përgatitur dhe nuk është fare i shtrenjtë.

Përbërësit e kërkuar:

1 banane.

1 të verdhë veze.

1 lugë çaji mjaltë.

Gjysmë gotë ujë.

Metoda e përgatitjes:

Receta është shumë e thjeshtë. Të gjithë përbërësit vëndosen në një kavanoz qelqi dhe përzien mirë deri sa të fitojmë një përzierje te trashë, te cilen do ta perdorim me pas.

Vëndoseni përzierjen e fituar ne flokët dhe lereni të qëndrojë për 2 orë, pastaj lani flokët tuaj me ujë të ngrohtë ngadale ngadale jo shume shpejt, kjo procedurë duhet praktikuar sëpaku dy herë në javë

Previous articleJa se si Gjyshërit tanë kanë pas kuruar të gjitha problemet e gojës : Nga era e keqe e deri tek
Next articleTesti që duhet ta bëni të gjithë në shtëpi për të zbuluar nëse keni apo jo probleme me Tiroiden