Home Lajme Nga dita e nesërme kthehet ora policore, ja sa do te jete...

Nga dita e nesërme kthehet ora policore, ja sa do te jete gjoba nese shkelni orarin (kush përjashtohet)

108

Bazuar ne aktin e ri normativ gjoba do të jetë 100 mijë lekë të vjetra ose 10 mijë lekë të reja.

Duket se gjoba do të jetë më e lartë se ajo për mosmbajtjen e maskës, por edhe ora policore ka përjashtime teksa burime për BalkanWeb konfirmojnë se sektorët si OSHEE, Energjitika, Ujësjellësi, zjarrfikëset, shëndetësia, telekomunikacioni dhe mediat.

Po ashtu lokalet dhe restorantet do të mbyllin në këtë 8 orarësh ambientet për klientët, por do të punojnë me ‘delivery’.

Previous articleJetojne Mes Miliarda Dollarëve, Kjo Është Familja Shqiptare Më E Pasur Në Botë
Next articleIshte e bukur si drita/ Vajza 16 vjecare i jep fund jetës: Do qani me lot kur të mësoni arsyen