Home Lajme Nga e premtja në të hënë, vendi pritet të mbyllet sërish fundjavave

Nga e premtja në të hënë, vendi pritet të mbyllet sërish fundjavave

37

Kryeqyteti do të mbyllet!

Burime për portalin “Dosja” bëjnë me dije se Tirana do të kufizojë masat sht rënguese për par andalimin e përh apjes së koro navir usit.

Mësohet se Komiteti i Ekspertëve i ka propozuar qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama mbylljen e vendit nga e premtja deri të hënën, për të kufizuar lëvizjen e qytetarëve gjatë fundjavës.

Megjithatë deri më tani nuk ka ende një njoftim zyrtar as nga ekspertët dhe as nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Nuk dihet nëse e njëjta masë do të merret edhe për qytete të tjera me numra të larta rastesh të inf ektuara nga p andemia e koron avir usit.

Deri më tani në vendin tonë janë shënuar 39014 persona të infektuara nga pa ndemia, ndërkohë që 822 prej tyre kanë ndër ruar j etë. Rekord infektimesh dhe të vdekurish mban Tirana me disa vatra të nxehta.

Për të frenuar inf ektim et, pak ditë më parë qeveria njoftoi, pasi Dosja.al parala jmëroi lajmin, se do të vendosej o ra pol icore. Nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit nuk lejohet lëvizja e qytetarëve.

Previous articleE gjen ù rgjènt! Kur ju plotësohen dëshirat këtë muaj, zgjidhe fatsjellësin tani
Next articleCdo dite nga nje kastravec turshi, ajo se cfare i ben trurit tone eshte fantastike