Home Uncategorized Nuk eshte aspak e veshtire, bashkoni 3 thelpi hudher dhe 4 kokrra...

Nuk eshte aspak e veshtire, bashkoni 3 thelpi hudher dhe 4 kokrra limon dhe ju do te dukeni sikur te ishit 20 vjece

97

Lëkura është përgjegjëse për shumë gjëra që ndodhin dhe qëllimi kryesor i saj është mbrojtja e trupit nga faktorë të jashtëm.

Kjo është arsyeja pse eshte e nevojshme te kujdesemi ne menyre te rregullt per te.

Lëkura është gjithashtu organi i parë që plaket dhe merr një taksë kur fillon procesi i plakjes. Kjo perfshin rrudhat dhe shumë çështje të tjera të lëkurës që nuk janë diçka që ne duam.

Plakja , nuk mund të ndalet, por efektet e saj mund të ngadalësohen dhe me kujdes të veçantë të lëkurës ne mund të zvogëlojmë të gjitha pjesët e dukshme që jane duke ndryshuar.

Përveç moshës, ka edhe faktorë të tjerë që ndikojnë në këto ndryshime të lëkurës dhe ato janë mangësite ushqyese, gjenetike dhe më e rëndësishmja stili i jetës së një personi. Ushqimi që hamë dhe dietat tona të përditshme mund të bëjmë shumë për shëndetin tonë nga brenda dhe jashtë.

Për të zvogëluar dhe për të ngadalësuar të gjitha këto efekte, ju duhet të zgjidhni më shumë zgjidhje natyrore meqë ato sjellin vetem perfitime dhe jo efekte anësore të këq. ija. Perberesit e njeres prej ketyre zgjedhjeve jane:

3 thelpinj hudhër.

4 limona.

10 lugë mjaltë.

200 g vaj liri.

Lajini dhe qerojini hudhrat dhe copëtojini mirë. Bëni të njëjtën gjë me limon dhe vendosni këto dy përbërës në një kavanoz xhami. Shtoni vajin e lirit dhe mjaltin dhe përziejeni gjithçka mirë me një lugë druri. Mbylle kavanozin dhe ruajeni në frigorifer.

Konsumoni këtë ilaç çdo ditë në stomak bosh në mëngjes dhe konsumoni 1 lugë gjelle te tij. Ky il. aç do të trajtojë trupin tuaj nga brenda dhe jashtë dhe do të ketë një efekt të mahnitshëm në lëkurë

Previous articleKamarierja punon teksa ishte shtatzënë, por pasi të ftuarit largohen ajo nuk mund ti besonte syve kur sheh shënimin në faturën
Next articleDoktori i njohur : Ja me cfarë shenjash nis Koronavirusi dhe me cfarë shenjash përfundon