Home Uncategorized Nuk i’u duhet asgjë tjetër, vetëm 1 banane : Pregatiteni në këtë...

Nuk i’u duhet asgjë tjetër, vetëm 1 banane : Pregatiteni në këtë mënyrë dhe largoni një herë e mirë njollat e moshës

114

Merrni një banane dhe bëjeni atë pure. Nëse lëkura juaj është shumë e thatë, shtoni pak salcë kosi organike.

Aplikoni banane pure në fytyrën tuaj dhe lëreni për 20-30 minuta. Lajeni atë me ujë të ftohtë. Ju mund ta aplikoni këtë maskë disa herë në javë.

Maska e bananës bën që lëkura të shfaqet më e freskët dhe me pamje të shëndetshme. Ajo funksionon njësoj si një lëvore e butë, kjo është arsyeja pse është e shkëlqyeshme për ele minimin e njollave të moshës.

Gjimnastikë e fytyrës kundër rrudhave

Yoga e fytyrës ose gjimnastika e fytyrës po bëhet gjithnjë e më popullore çdo ditë. Ushtrime të lehta dhe të sigurta mund të na ndihmojnë ta mbajmë lëkurën tonë të duket e re dhe e bukur dhe të parandalojmë shfaqjen e rrudhave. Ju duhet t’i bëni këto ushtrime çdo ditë ose të paktën 4-5 herë në javë. Mos harroni së pari të pastroni fytyrën dhe duart.

Kujdesi për zonën përreth syve.

Vendosni gishtat tregues nën faqet tuaja dhe gishtin e madh nën sytë tuaj. Shikoni lart dhe ngrini vetullat, duke i mbajtur ato kundër ko ckave. Pastaj mbyllni ngadalë sytë dhe mbyllni kapakët e sipërm dhe të poshtëm në të njëjtën kohë. Përsëriteni këtë ushtrim disa herë.

Zbutja e rrudhave horizontale në ballë.

Gishtat tregues të të dy duarve duhet të vendosen disa milimetra më të larta se vetullat. Shtypni pëllëmbët e gishtërinjve kundër lëkurës, në mënyrë që vetullat të mos lëvizin.

Tërhiqni qoshet e vetullave lart dhe drejt temthave ndërsa ngryseni. Ngrirni për pesë sekonda, dhe pastaj relaksohuni

Previous articlePara se të flija gjumë, e piva për 7 ditë rresht : Ky është lëngu i cili më dha mua rezultate fantastike dhe prandaj vendosa që ta ndaj me ju
Next articleAstrologia Meri Shehu paralajmëron këtë shenjë horoskopi: Realiteti vjen dhe ju zgjon…