Home Uncategorized Nusja që largoi vjehrrën nga dasma e saj, vetëm pse…

Nusja që largoi vjehrrën nga dasma e saj, vetëm pse…

27

Nusja që largoi vjehrrën nga dasma e saj, vetëm pse…

Nusja që largoi vjehrrën nga dasma e saj, vetëm pse…

Jeta mund të na japë mësime të rëndësishme në një mënyrë të turpshme dhe kjo është pikërisht ajo që i ndodhi një nuseje që dëboi vjehrrën e saj nga dasma e saj. Nusja nuk i pëlqente fakti që nëna e dhëndrit rrinte vazhdimisht në tryezën e tyre. I riu i kushtoi shumë vëmendje nënës së tij, kështu që nusja ndihej e lënë jashtë dhe e palumtur. Në një moment ajo i tha atij se donte që nëna e tij të linte dasmën e tyre. Dhëndri nuk tha asgjë, u ngrit dhe u ngjit në skenë, ku po luante banda. Ai mori mikrofonin dhe tha: Kush dëshiron të blejë nënën time? Po e shes sepse nusen time padyshim nuk e pelqen.

Papritmas u bë një heshtje e pakëndshme në të gjithë restorantin. Dhëndri iu afrua nënës së tij dhe i tha: Edhe nëse askush nuk të do, unë gjithmonë do të dua, mami! Ai përqafoi nënën e tij dhe ata u larguan nga restoranti. Disa ditë më vonë, dikush i trokiti në derë. Ai ishte një nga të ftuarit në dasmë. Ai pranoi se ishte dëshmitar i fjalimit të tij në restorant.

Burri udhëhoqi një vajzë të re dhe të bukur me të për të takuar dhëndrin fatkeq. A e dini – tha burri. Nëse jeni në gjendje të kujdeseni për nënën tuaj në këtë mënyrë, atëherë unë mund t’ia besoj vajzën time juve.

Previous articleNëna e pashpirt la vajzën e sëmurë 6 vjeçe në mes të rrugës dhe iku/ E vogla qante dhe thoshte: Nuk e di ku do iki mami më la këtu
Next articlel pyetur “A e ke tradhtuar gruan?” Elvis Naçi i lë të gjithë me gisht në gojë me përgjigjen që jep