Një truk për pastrim të shpejtë dhe efikas të ra diatorit

Një përdorues i TikTok ndau një truk vërtet krijues për pastrimin e radiatorëve. Ajo përdor pluhur larës dhe ujë të nxehtë për pastrim. Para se të derdhte lëngun nëpër grila dhe të nxirrte papastërtitë, ai vendosi një rrogoz dhe një enë plastike në dysheme nën radiator, në mënyrë të natyrshme, për të mos bërë rrëmujë. … Read more

U kujtohet Po nja e Por tokallise ? Ja kush eshte partneri i saj, te dy jane bere prinder te nje djali

Ajo ishte një nga aktoret e spektaklit të humorit “ Portokalli “ që vështirë të harrohet për të qeshurat që ajo i sillte publikut në sallë por edhe telespektatorit. E kemi fjalën për aktoren Ervina Kotolloshi, e cila nga shumë shqiptarë njihet si Ponja. Ajo u bë pjesë e shtëpisë së çdo shqiptari me rolin … Read more

Femijet sidomos do ta pelqejne pa mase, receta e bukes t urke e cila pregatitet lehte per 5-7 minuta

Gatuani bukën turke dhe shërbejeni për mëngjes, darkë ose për drekë. Përbërësit: – 500 g mielli; – 2 lugë tharmë; – 150 ml ujë të ngrohtë; – 150 ml qumësht (të ketë temperaturë dhome); – kripë sipas shijes; – 3 lugë vaj ulliri. Për lyerje: – spec i bluar; – majdanoz; – gjalpë të shkrirë. … Read more

Ponja tregon perse u largua nga Po rtokallia ne kulmin e karrieres, ku padyshim ishte nje nder aktoret

Është padyshim në një aktoret më të dashura të humorit, e cila spikati me rolin e Ponjës së Portokallisë. Ervina Kotolloshi u largua nga Shqipëria në kulmin e karrierës së saj dhe jeton prej vitesh në Paris. Atje kreu masterin dhe doktoraturën, ndërsa aktualisht jep mësim në një universitet në kryeqytetin francez. Pak ditë më … Read more

Prej vitesh nuk flasin me njera tjetren, Irma apo E randa eshte ajo qe nuk pranon qe ti rregulloj marredheniet midis tyre

Rreth një vit më parë, Albeu.com ju bëri të ditur se dy ikonat e ekranit shqiptar, motrat Libohova nuk flasin prej vitesh. Që atëherë në rrjet qarkullojnë shumë hipoteza për prishjen e marrëdhënies së tyre. Madje motrat herë pas here kanë qenë pjesmarrëse në të njëjtat evente dhe festa, por të padukshme për njëra-tjetrën. Ato … Read more

Maska me te bardhen e vezes, pa harxhime dhe efikase per fytyren: Bejeni 2 here ne jave per ta pasur

Fytyra jonë është e çmuar dhe ne duam ta mbrojmë atë sa më mirë që mundemi, ta mbajmë atë me shkëlqim dhe të pastër dhe ta bëjmë të duket e relaksuar. Megjithatë, shumë herë maskat e fytyrës së bukurisë janë mjaft të shtrenjta. Zgjidhja vjen për të dhënë me një ushqim të papritur që të … Read more

Gjysma e dyte e ne ntorit vjen me surpriza sipas me teorologes se njohur, kur pritet te fillojne rreshjet e shiut

Edhe dita e sotme mbetet me të njëjtën tablo sinoptike ku kthjellimet do të jenë më të shumta dhe vraniësirat janë të lehta dhe kalimtare. Bregdeti në vendin tonë do të mbizotërhot nga dielli gjatë gjithë ditës së sotme. Në zonat e ultësiës kemi vranira kalimtare gjatë paradites, por edhe pasite. Zonat malore janë ato … Read more

Çfarë duhet të bëni që v aji i nxehtë mos t’ju kërcasë gjatë s kuqjes

Ushqimet e skuqura janë padyshim të ndaluara për ata që janë në dietë. Por a duhet t’i ndalojmë apo të paktën t’i kufizojmë ato nga dieta jonë? Sigurisht, kjo është diçka e vështirë pasi kuzhina jonë përmban shumë ushqime të tilla. Pra faji nuk është tërësisht te ushqimet e skuqura por te vaji i ullirit. … Read more

Të ng rohtë apo të ftohtë? Si duhet ta konsumoni q umështin

Qumështi është burim i shkëlqyer i kalçiumit, kaliumit dhe vitaminës D, pasi ai i ofron organizmit shumë përfitime shëndetësore. Disa preferojnë ta pijnë qumështin të ngrohtë dhe pjesa tjetër të ftohtë, por Agroweb na tregon se cila është mënyra më e mirë e konsumimit. Sipas dietologëve nuk ka një matës ekzakt për një përgjigje të … Read more