Home Uncategorized Pamje dra matike, momenti kur pallati gjigant shembet brenda disa sekondave pas...

Pamje dra matike, momenti kur pallati gjigant shembet brenda disa sekondave pas tërmetit

68

Tërm eti i fuqishëm i kësaj të premtje në detin Egje, me magnitudë 6.9 të shkallës rihter, shka ktoi shem bjen e shumë banesave dhe pall ateve shum ëkatëshe. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, vihet re momenti kur një pallat shkatë rrohet brenda pak sekondash, duke u bërë shkrumb e hi i gjithi. Të gjithë njerëzit janë shfaqur mjaft të tr embur dhe frik ësuar, ndërsa ka lajmërime se mund të ketë edhe një cunami pas tërme tit. Ende nuk ka rap ortime të sakta nëse ka vik tima, ndërkohë po vijon puna për gjetjen e person ave që mund të kenë mbetur nën rrë noja.

Previous articleDetajet të dredhin zemrën/ Flasin të mbijetuarit e tërmetit në Turqi: Jemi hedhur nga pallati për të shpëtuar
Next articleAi go.det gruan e tij në ditën e dasmës sepse ajo “nuk i dha një cope tortë”