Home Kuriozitete Permban 18 lloje p roteinash qe mbajne larg p lakjen: Ky eshte...

Permban 18 lloje p roteinash qe mbajne larg p lakjen: Ky eshte materiali qe duhet te keni per jestikun tuaj

2

Mëndafshi është gjëja më e afërt me lëkurën e njeriut. Ai përmban 18 proteina thelbësore që gjenden në lëkurën tonë dhe ka ende të njëjtin pH, duke e bërë atë një aleat të fortë kundër plakjes së parakohshme.

Pëlhura e saj kremoze përmban fibra qelizore të albuminës natyrale, të cilat ndihmojnë në rritjen e rigjenerimit të qelizave, duke mbrojtur kështu lëkurën nga plakja dhe pamja e shurdhër.

Ndryshe nga pambuku (i cili është shumë absorbues), mëndafshi nuk thith lagështi natyrore nga lëkura jonë. Rezultati; Hidratim më i mirë, elasticitet i përmirësuar i lëkurës dhe më pak rrudha. Gjithashtu nuk thith kremin dhe serumin e bukurisë që veshim gjatë natës, duke i lejuar ata të qëndrojnë më gjatë dhe kështu të kenë rezultate më të mira.

Çarçafët e mëndafshit dhe jastëkët e jastëkëve ofrojnë një sipërfaqe më të lëmuar për fytyrën, kështu që ne nuk zgjohemi me shenjat e rrudhave, siç ndodh me pëlhurat e tjera.

Mëndafshi është një rregullator natyral i nxehtësisë, ruan temperaturën e trupit dhe nuk lëshon nxehtësi ose elektricitet statik. Kështu, ndihmon në mbajtjen e nxehtësisë në netët e ftohta dhe na mban të freskët gjatë verës. Prandaj, ne gjithashtu bëjmë një gjumë më të mirë me bukuri i.

Continue Reading

Previous articlePrindër e të rritur, kur fëmijët grinden, mos kërkoni fajt orin, ja cfarë duhet të bëni..
Next articleUlje drastike e t emperaturave, por si pritet te jete java qe vjen? Mesoni disa detaje rreth motit