Home Lajme Pipero jep lajmin e keq/ Nuk ka më vende në s pitale

Pipero jep lajmin e keq/ Nuk ka më vende në s pitale

78

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero ka folur rreth masave kufizuese që do të zgjasin për tre javë. Në intervistën për Fax News,

pellumb-pipero - Rilindja Demokratike

Pipero ka pranuar se këto masa i paraprijnë një mbyllje totale, që në mendimin e tij nuk do të përsëritet në vendin tonë.

“Natyrisht që vendimin për mbylljen dhe unë e kam dëgjuar nga mediat. Të gjithë biem dakord që mbyllja nuk është zgjidhja por është e detyruar nga rritja e shifrave. Është një vendim i cili po merret në të gjitha vendet e botës. Unë kam kërkuar që të kufizohen kapacitetet e bareve dhe restoranteve, duke hequr tavolinat, Vendimi për masat e reja kufizuese i paraprin një mbylljeje totale. Në mendimin tim nuk do të ketë një karantinë të plotë të dytë”, tha Pipero.

Pipero iu përgjigj edhe ankesave të qytetarëve se pacientët presin në autoambulanca, ku edhe trajtohen se janë ezauruar vendet tek Infektivi. Pipero e mohoi duke treguar si qëndron e vërteta.

Previous articlePaguante fatura të majme të energjisë elektrike, ajo që MËSOl pas 7 vitesh e “truIIosi” fare
Next articleShqiptarja Si qau si fëmijë burri italian kur më gjeti të vi rgjër. Ajo që tha ishte rrënqethëse