Home Uncategorized Prijeni një limon në 4 pjesë dhe vendoseni pranë shtratit, do të...

Prijeni një limon në 4 pjesë dhe vendoseni pranë shtratit, do të mbeteni pa fjalë nga rezultatet

142

Kjo është diçka që të gjithë duhet të provojnë!

Shih se çfarë mund të bëjë limoni!

Ne tashmë e dimë se limonat janë të shkëlqyer për shumë gjëra, si dhe për të bërë pije të thjeshta. Por kjo ishte me të vërtetë një surprizë!

Vitaminat shtohen

Nëse vërtet mund të hani një limon të tërë, do të keni një shtim të vitaminave: ato janë të pasura me fitotraentë super të shëndetshëm.

Këto fitonutrientë kërkojnë radikalet e lira në trupin tuaj që shkaktojnë dëme të ndryshme. Pirja e një gote ujë të ngrohtë me lëng limoni në mëngjes gjithashtu mund të ndihmojë në nxitjen e tretjes së shkëlqyer dhe mund të ndihmojë në përmirësimin e lëkurës.

Me fjalë të tjera, ju vetëm mund të përfitoni nga ky frut i thartë! Por a e dini se mund të ndihmojë edhe kundër su. lmeve të dep resionit dhe an kthit?

Vetitë antiseptike

Aroma e një limoni ka veti antiseptike, që do të thotë se mund të ndikojë në gjendjen tuaj mendore.

Kjo do të thotë se aroma e tij mund të sigurojë që të ndodhin më pak depr esione dhe su lme an kthi dhe që një atmosferë pozitive të krijohet në dhomë. E vetmja gjë që ju nevojitet për këtë këshillë është disa limona. Pritni majën e limonit dhe vendoseni vertikalisht.

Pastaj merrni një thikë të mprehtë dhe uleni limonin horizontalisht dhe vertikalisht. Kini kujdes që të mos ia prisni plotësisht pjesët. Vendoseni limonin në një tas pranë shtratit tuaj dhe lini aromën të funksionojë.

Për një trajtim edhe më efektiv mund të vendosni një tas me limon në çdo cep të dhomës

Previous articleFotot/ Dy vajzat martohen bashkë, njëra me fustan të bardhë dhe tjera me të zi thonë: E kënaqim vetë njëra-tjetrën në krevat, s’duam burrë!
Next articleNdihmojeni veten apo miqte tuaj duke i treguar kete kure te diabetit, nevojiten vetem gjethet e ketij fruti