Home Uncategorized Profesori i njohur jep lajmin e mirë : Ja dita kur çdo...

Profesori i njohur jep lajmin e mirë : Ja dita kur çdo të gjë do të kthehet në normalitet dhe nuk do të ketë më Koronavirus

485

Profesor Isaac Ben Izrael Matematicieni kreu i programit të Studimeve të Sigurisë në Universitetin e Tel Aviv jep lajme te mira pasi ai mendon se cdo virus ka fillimin dhe fundin e tij shpresojme se jemi ne valen e fundit te koronavirusit.

Shpresojm qe pas muajit shkurt te kete nje renie te ndjeshme te te infektuarve dhe marsi i 2021 te na gje me te liruar dhe te fillojme jeten aty ku e kishim len shpresojme qe te ndodh keshtu.

Sepse nje virus shkon 1 vite me pas do ti bie fuqia dhe ka nje afat si te gjithe viruset e tjere. Plus qe dhe vaksian eshte drejt daljes ne treg ku do te sheroj ata qe jane te sem ure.

Ai thotë se numri i rasteve të reja të virusit arrin kulmin pas rreth 40 ditësh dhe nis e bie vetë duke shkuar në zero pas 70 ditësh, pa marrë parasysh se cilën pjesë të globit go det dhe pavarësisht faktit nëse vendet i mbyllin ekonomitë e tyre ose jo.

Ndaj rrini te qete sepse cdo gje do te shkoje mire dhe cdo gje do qetesohet. “Unë kërkoj me forcë që ta merrni me lehtesi dhe pa st res ruani distancimin social lani duart perdorni masken jeni te kujdesshem.

Ndaj duhete te presim dhe te bejme durim deri sa kjo gjendje te largohet ne kemi bere gjysmen e rruges dhe shpresojme se ne muajt ne vazhdim do qetesohet dhe ne do ktehemi perseri sic kemi qene ndaj duhet durim dhe kjo do kaloje

Previous articleVajza e vogël i jep ushqim një të pastrehu. Ditë më vonë, ata marrin një telefonatë që …!
Next articleSekreti i gjysheve/ Vendosni kripë në cepat e shtëpisë dhe do mbeteni me gojë hapur kur të shihni rezultatin