Home Kuriozitete Sa kohe mund te qendroj mishi i g rire ne frigorifer? Ja...

Sa kohe mund te qendroj mishi i g rire ne frigorifer? Ja se çfare thone ekspertet, pasi jetegjatesia e tij eshte teper

132

Megjithëse shumica e njerëzve besojnë se ushqimet e ngrira mund të qëndrojnë në atë gjendje për një kohë shumë të gjatë, e vërteta është se edhe ato kanë një datë skadence.

Sigurisht, më i rëndësishmi është mishi i grirë , i cili ka jetëgjatësinë më të shkurtër, edhe kur është i ngrirë thellë. Dihet që mishi i prerë në copa të vogla prishet më lehtë, prandaj rrezikoni të helmoheni seriozisht, ndaj kungull i njomë dhe speca të papërpunuara, të mbushura, edhe kur janë në frigorifer, duhet të hahen sa më shpejt.

Çfarë ndodh kur e vendosim mishin në frigorifer?

Ai humbet lagështinë e tij, sepse uji kthehet në akull të ngurtë dhe kjo është arsyeja kryesore që humbet shijen e tij, sipas ekspertëve të Departamentit të Bujqësisë së SHBA-së.

Nëse mishi është i skuqur ose i zier, dhe më pas futet në frigorifer , është i sigurt për t’u ngrënë për dy deri në tre muajt e ardhshëm. Në atë periudhë kohore as shija e tij nuk do të ndryshojë shumë, sepse një pjesë e asaj lagështie tashmë është zhdukur gjatë gatimit.

Kur bëhet fjalë për mish të freskët që nuk është përpunuar termikisht, afati është pak më i gjatë – tre deri në katër muaj.

Është gjithashtu e rëndësishme se si e keni mbështjellë mishin para se ta lini në frigorifer. Ekspertët thonë se nëse e ruani në paketimin e tij origjinal (të mbështjellë me letër kasapi), nuk duhet të qëndrojë në frigorifer për më shumë se dy javë.

Previous articlePe rsonat qe do te jene te papune do te perfitojne asistence, qeveria Gjermane miraton ligjin ku pritet te perfitojne
Next articleHoroskopi ditor, e diel 18 shtator 2022