September 25, 2023

Kush vjen ne jete si Dash, Ju dùhèt pak kohë vetëm për veten. Në mënyrë ideale, ju thjesht dëshíròni të vazhdoni me atë që dëshíròni të bèni pa ju ndërhyrë askush. Pavárësisht se çfarë mùnd të mendojnë apo thonë të tjerët, nëse ka diçka me të cilën vërtet dùhèt të vazhdoni përpárá, është të ndiqni dëshirat tuaja.

Demi Ju do të jeni të etur për të pùnuar në ide të reja që frymëzojnë imagjínátën tuaj dhe më shumë, sepse ato mùnd t’ju kursejnë disa párá.

Planet per binjaket pak a shumë do të dalin ashtu siç prítej. Mund të ketë disa çështje të paprítura për t’u márrë me to, por asgjë që do t’ju hyjë në sy. Është mirë të mèrrni frymë herë pas here dhe në këtë fazè të muajit do ta mirëprisni këtë.

Gaforret Paratë kanë qenë të pákta dhe ju dùhèt të ndiheni krènarë për pèrpjèkjet tuaja për të rritur të ardhùrat tuaja. Një hobi mùnd të rezùltojë të jetë mënyra ideale për të vèndòsur pak párá shtesë në xhepat tuaj. Ky mùnd të mòs jetë një burim i rregùllt të ardhùrash, por do të ndiheni të kënaqur të jeni në gjèndje të pèrdorni imagjínátën tuaj në një mënyrë fitimprurëse.

Luan Zgjídhni të kaloni një pjesë të kohës në shoqërinë e njerëzve me mendje të njëjtë, të cilët pëlqejnë të shohin anën e mirë të jetës. Kjo do t’ju mbájë të gëzuar. Vetëm kini kùjdès se çfarë lloj ftesash pranoni pasi një sugjerim miqësor mùnd të mòs jetë vërtet i tillë.

Vir.gjëres.ha Mendoni t’i jepni vetes një dorë ndíhmë nëse ndiheni pak kèq. Ju nuk dùhèt të vazhdoni të shtýni veten dhe të mòs ndáloni kurrë. Bëni pak pùshim, se energjía juaj nuk është pa limit. Pushoni dhe jepini vetes një mùndësi për të rimbùshur bateritë tuaja.

Peshorja Vendosmëria mùnd t’ju ndíhmojë të realizoni disa nga ëndrrat tuaja më të çmèndura, por a jeni mjaft të guximshëm për të bërë lèvízjen e parë? Ajo që nuk dëshíròni tani është të jeni të lídhùr me rutínát e mërzítshme dhe të konsumuara. Ju do të jeni të etur për të pùnuar në ide të reja që frymëzojnë imagjínátën tuaj dhe më shumë, sepse ato mùnd t’ju kursejnë disa párá.

Akrepi Jeni dùke ëndèrrùar për të gjítha gjërat e mrekùllueshme që mùnd të bèni me párátë tuaja nëse mùnd t’i kurseni. Kjo dùket e pamùndur për momentin, pasi pasi të paguhen faturat e familjes, ka pak ose asgjë për të kursyer ose për të shpenzuar për luks. Ju mèrítoni më shumë párá se sa jeni dùke u paguar për pùnën tuaj, por shefi nuk është në gjèndje t’ju bëjë një rritje të pagës.

Shigjetari Lajmet e márra nga një mík i vjetër i familjes do t’ju befasojnë. Dilema juaj e radhës do të jetë nëse do t’ia kaloni këtë ínfòrmacion një të afërmi më të vjetër. Mund të mòs e kaloni ditën pa pasur nèvojë të diskutoni një çështje financiare ose lígjore me díkë që është afër jush.

Bricjapi Jini të shoqërueshëm. Aktivitetet e miqësisë do t’ju sjellin kënaqësi të madhe. Qoftë në një shkallë të madhe apo diçka mjaft modeste, çdo gjë që lídhèt me skenën sòcíale do t’i shtojë një shkëlqím të veçántë ditës suaj. Mos u distanconi lárg shoqërisë. Një partner do të dëshirojë t’ju përkëdhelë.

Ujori Mund të gjèni një mënyrë të thjeshtë për të pèrmírësuar efíkasitetin e pùnës. Ndani mendimet tuaja dhe komentet me kolegët. Ata do të jenë konfirmues. Të jeni në gjèndje të vèndòsni idetë tuaja novatore në pùnën tuaj do të sjellë shumë lëvdata nga njerëzít në nivele të lárta drejtuese. Do të ndiheni mirë të dini se i keni bërë përshtýpje díkujt.

Peshqít Një koleg ka zíli për suksesín tuaj. Fjalët dhe qëndrimi i tij nuk do t’ju lënë asnjë dýshim për këtë. Tensioni që kjo shkákton mes jush do të fíllojë t’ju lòdhë. E tëra çfarë mùnd të bèni është të përpiqeni të ínjòroni nègátivitetin dhe vërejtjet e tyre kritíke. Një projekt i ri pùne dùket plòt premtime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *