Home Lajme Shi e borë në të gjithë vendin, por ja si do jetë...

Shi e borë në të gjithë vendin, por ja si do jetë moti javën e ardhshme (Foto)

368

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje në pjesën më të madhe të territorit. Në zonat e thella të verilindjes do të ketë reshje bore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të ndejshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 06°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 16°C.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të kthellët por që herë pas here do të zëvendësohet nga reshjet. Temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -2°C në 07°C dhe në zonat e ulëta nga 00°C në 08°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, si edhe për tre ditët në vijim.

Previous articleNjë sasi tepër e vogël nga kjo bimë do t’iu ç’liroj juve nga inf eksionet e s inuseve dhe pastroj rruget e frymëmarrjes
Next articleLargojeni sa më shpejt të jetë e mundur këtë përbërës : Profesoresha e njohur ka zbuluar dicka që i ka lënë të gjithë me gojë hapur