Home Uncategorized Shkoi në intervistë pune dhe se ka parë më njeri/ Dalin detajet...

Shkoi në intervistë pune dhe se ka parë më njeri/ Dalin detajet prekëse për vajzën shqiptare në Greqi

134

Familja Vasili, me origjinë shqiptare, është në a nkth prej dy javësh për zh dukjen pa gju rmë të vajzës së tyre 19-vjeçare Artemis Vasili, në Koropi.

Doli për intervistë pune dhe nuk u kthye, familja shqiptare 5 ditë në ankth për vajzën - Albeu.com

Siç tregojnë familjarët, e reja doli nga shtëpia për të dhënë një intervistë pune në një dyqan lodrash por një gjë e tillë nuk ndodhi.

Fr ika e familjes për fatin e fëmijës së tyre shtohet pasi ndodhet larg shtëpisë dhe nuk kanë asnjë lajm prej saj.

Por, një telefonatë an onime në celularin e vëllait të saj nga një burrë i panjohur ngriti një tjetër pistë he timi për vendndodhjen e saj.

Mesditën e 1 nëntorit, Aris Vasilis mori telefonatën ku i thonin se Artemis Vasili po mbahej pe ng nga disa të huaj në një apartament në Monastiraki.

Ai shpjegoi se pa vajzën që po e prisnin disa persona, dy gra dhe një burrë. Ndërsa shoferi i autobusit që Artemis dyshohet se hipi shërben zonat e Koropi, Peania dhe Glyka Nera dhe tha:

“Çdo ditë bëj një rrugë të ndryshme. Unë gjithashtu u pyeta për punën time por nuk di asgjë. E premte, 16 tetor isha në këtë linjë deri në orën 10:30 të mbrëmjes. Kam filluar në dy e gjysmë. Me barrierat që na janë vënë për shkak të koronavirusit, nuk është e lehtë të vëzhgosh pasagjerët, të cilët nuk hyjnë më nga dera e përparme”.

Zbardhen detaje të reja për zhdukjen e 19-vjeçares shqiptare

Previous articleNëna e 29 vjecarit që u hodh nga infektivi të prek zemrën: Ai la një letër, kishte shkruar më falni kaq ishte!
Next articleI martuar prej 16 vitesh me Fatmën e bukur Elvis Naçi tregon sekretin e martesës së lumtur: Asnjëherë mos…