Home Kuriozitete Shtoji Uthull Luleve Dhe Kjo Është Ajo Çfarë Do Ti Ndodhë!

Shtoji Uthull Luleve Dhe Kjo Është Ajo Çfarë Do Ti Ndodhë!

91

Shtoji Uthull Luleve Dhe Kjo Është Ajo Çfarë Do Ti Ndodhë!

Jo të gjithë i dinë përdorimet mahnitëse dhe përfitimet e uthullës. Për shembull a e dinit se këtë përbërës mund ta përdorni edhe në kopshtin e shtëpisë suaj?

Ndalo shpenzimin e parave në kimikate për të hequr qafe farën e keqe. Në vend të kësaj, provoni të shtoni uthull në farën e lules. Acidi acetik në uthull do të ndalojë rritjen e farës së keqe dhe nuk do të dëmtojë tokën. Një përzierje e uthullës me pak ujë do ti mbajë milingonat dhe brejtësit jashtë kopshtit tuaj.

Ju gjithashtu mund të shtoni 2 lugë uthull dhe një lugë sheqer në një gotë ujë. Më pas ia shtoni vazos me lule. Ato do të qendrojnë të freskëta për një kohë të gjatë. Shtyp me posht foton per te pare se si ndikon uthulla.

Previous articleNjë Grua Pyet Një Shitës Vezësh: “Sa Lek Janë?” Shitësi Plak U Përgjigj…Histori Që Përloti Dynjanë
Next articleSot zgjidh një numër: Parashikimi bòmbë për fatin tuaj që po të vjen