Home Uncategorized Sidomos femrat e v uajnë shumë këtë p roblem : Ky është...

Sidomos femrat e v uajnë shumë këtë p roblem : Ky është përbërësi që gjendet në kuzhinën tuaj dhe bën mrekulli tek

181

Cilido që të jetë shkaku i krijimit të kallove në këmbë është thelbësore t’i kushtoni vëmendje dhe kujdes, pasi ato mund të shkaktojnë kërpudha, aromë të pakëndshme, madje edhe sëm.undje të ndryshme.

Lajmi i mirë është se ka disa formula natyrale që mund të ndihmojnë në eliminimin e tyre, duke i kthyer këmbëve bukurinë e mëparshme. Le t’i zbulojmë së bashku:

Krem natyral me hudhër dhe vaj

Një nga përbërësit më të mirë për kujdesin dhe shëndetin e këmbëve është hudhra. Ky përbërës, shumë i përdorur në gatim ka veti të forta antiba kteriale, të cilat mund të eliminojnë bakteret që shkaktojnë inf eksione dhe kërpudha.

Kombinuar me vajin e ullirit dhe disa pika lëng limoni, ky bëhet një krem i shkëlqyer natyral për të zbutur kallot, madje edhe lythat.

Përbërësit: 1 thelpi hudhër, 2 lugë vaj ulliri (32 g), 5 pika lëng limoni dhe fashë.

Si ta përgatisni:

Qëroni dhe shtypni hudhrën derisa të formohet një pastë. Duke i përzierë i shtoni vajin e ullirit dhe limonin, derisa të gjithë përbërësit të jenë përzierë mirë.

Rregullat e zbatimit: Lani këmbët mirë dhe aplikoni këtë il’aç, në fund e mbuloni pjesën e kallove me një fashë, për të vepruar gjithë natën.

Krem me aloe vera dhe vitaminë E

Aloe Vera përmban një xhel të pasur me vitamina, minerale dhe shumë komponentë të tjerë ushqyes, të cilat me kalimin e viteve kanë provuar së janë të dobishëm në zbutjen e problemeve shëndetësore dhe në trajtime bukurie.

Ta përdorësh si një il’aç për të hequr kallot mund të rezultojë me të vërtetë shumë efektiv, për shkak se veprimi i saj i fuqishëm hidratues zbut lëkurën dhe ndihmon për të hequr qelizat e vd ekura. Ta bashkoni këtë mjet me vitaminën E do të merrni një krem shumë të veçantë që do t’ju ndihmojë të arrini rezultate më të mira.

Përbërësit: ½ filxhan xhel aloe vera (100 g) dhe 1 kap sule vitamine E

Si ta përgatisni:

Xhelin e marrë nga gjethja e aloe verës e përzieni me vitaminën E.

Rregullat e zbatimit:

Lani këmbët tuaja në ujë të ngrohtë, i thani mirë ato dhe aplikoni produktin me një masazh të butë, derisa të thithet sa më mirë nga lëkura. E lini të veprojë derisa të thahen plotësish

Previous articleJa vendet ku ne mund të prekemi nga koro navi rusi shumë lehtë
Next articleJa ku qëndron sekreti për të dalluar nëse veza që po blini është e freskët apo jo