Home Uncategorized Sizmiologu i njohur grek bën para lajmërimin e fortë: Në 48 orët...

Sizmiologu i njohur grek bën para lajmërimin e fortë: Në 48 orët e ardhshme priten lëkundje më të mëdha

101

Sizmiologu i njohur grek Vassilis Papazachos ka deklaruar se tërmeti që go.diti mesditën e sotme detin Egje duke shkaktuar dë.me të mëdha në Greqi dhe Turqi, ka deklaruar se pas lëkundjes së sotme do të ketë të tjera në ditët në vazhdim

Në një intervistë për SKAI, ai u shpreh se lëkundjet e tjera pritet të jenë akoma më të forta dhe më shk.atërruese se ajo e para.

“Do të ketë një sekuencë të madhe tr.onditjes pas lëkundjes së parë që do të zgjasin me muaj të tërë por me intensitet më të madh, të paktën në 48 orët e ardhshme. Kjo sepse një pjesë e madhe e banesave kanë marrë një go.ditje të parë, dhe disa lëkundje të tjera mund të sjellin pa.soja të mëdha. Ai theksoi se çdo ndërtesë me dë.me duhet të br.aktiset nga banorët deri në largimin e rr.ezikut. “Çdo ndërtesë që ka disa dë.mtime nuk duhet të banohet deri sa të inspektohet nga inxhinierët,” tha ai.

“Të.rmetet me magintudë 6 mund të ndodhin shumë lehtë me një tërmet kaq të fortë”, tha Z. Papazahos dhe theksoi se çdo shtëpi që tregon një m.ostër për dë.mtime nuk duhet të banohet.

Previous articleGodet gjinekologia kosovare: Burrat e Kosovës kanë spermën më të dobët në Ballkan, ja arsyeja
Next articleKy fshat i bukur italian do t’iu paguajë deri në 40 mijë euro për të jetuar aty