Home Uncategorized Sjellin Tèrs në Shtëpi! E pabesueshme, por këto objekte zhdùki sa më...

Sjellin Tèrs në Shtëpi! E pabesueshme, por këto objekte zhdùki sa më parë

1560

Të gjithë ne mùnd të kemi në shtëpi ndonjë objekt që mendojmë se është më se normale që ta kemi në shtëpi.

Por, nëse kohët e fundit ju dalloni se gjërat nuk po ju ecin në jetën tuaj dhe ju nuk po bëni përpara në të ardhmen tuaj dhe ju duhet sikur keni ngècùr, kjo do të thotë se në jetën tuaj po ju ecën shumë tèrs.

Edhe ata që nuk besojnë, më në fùnd kanë arritur në një mendim se janë disa objekte që nëse ne i mbajmë në shtëpi, do të na shkáktojnë shumë energji nègátive, ose do të na sjellin shumë tèrs, ndáj dhe është mirë të veproni shpejt.

Për këtë arsye, ju më poshtë do të mësoni se cilët prej objekteve kanë një energji nègátive dhe ju shkáktojnë tèrs dhe nëse e keni ndonjërin prej tyre në shtëpi, është mirë që ta híqni qafe sa më parë.

SJELL FAT TË KEQ: Bojë muri jeshile

Ky superstícíon në fakt ka një bazë të fòrtë në fakte historike, duke qenë se një herë e një kohë boja jeshile mùnd të ishte vdèkjè-prùrëse.

Përgjatë gjithë shekullit 18, bojërat sintetike jeshile bëheshin me një substancë të re të quajtur ársèník hidrògjèn.

Po ársènik! Muret me bojë jeshile a me letër jeshile mùnd të lëshonin gázrá hèlmùese, dhe disa punëtorë fabrikash në atë kohë u sèmùrën dhe vdíqèn prej ekspozimit.

Disa njerëz superstíciòzë e shohin bojën jeshile si një shenjë të kèqè, edhe sot e kësaj dite.

SJELL FAT TË KEQ: Orët e príshùra apo të ndálùara

Traditat e Fèng shùit paralajmërojnë që të mos mbani gjëra të thýera në shtëpi.

Atro paraqèsín thýerje të brendshme dhe të jashtme, që nuk ka vend në jetën tënde. Sidomos një orë e thýer mùnd të jetë një shenjë e kèqè.

Fèng Shùi díkton që, mjetet që matin kohën të jenë gjithmonë në punë, përndrýshe rrèzíkon të ngècèsh e të mos ecësh dot përpara në jetën tënde.

Nëse një ore të príshùr i bie zilja, kjo mùnd të sinjalizojë një vdèkjè së afërmi.

SJELL FAT TË KEQ: Bima e Káktusit

Lajme të kèqía për ata që pëlqejnë bimët. Parimet e Fèng shùit thonë se bimët që kanë pjesë të jashtme me majë apo me gjèmba janë mágnète për víbráciòne të kèqía.

Sipërfaqja me gjèmba e káktusit, apo bimëve të tjera të ngjashme, mùnd të sjellë tènsíon në shtëpi dhe në marrëdhënie.

Përjashtimi i vetëm? Trëndafilat, kèrcèllët me gjèmba të të cilëve nuk mjáftojnë për të lárgùar energjinë pozitive nga lulja elegante.

SJELL FAT TË KEQ: Krevati i pa-rrègùlluar

Ndoshta i nxítur dhe prej prindërve të frùstrùar, një superstíciòn paralajmëron se të mos rrègùllosh krevatin – apo edhe të ndèrprítesh teksa po e bën këtë gjë – mùnd të të dènòjë me një natë pa gjumë.

Përpíqu të mos kesh shpërqëndrime kur rrègùllon çarçafët dhe jastëkët./medianews

Previous article“Zhdùken hállet…do notojnë në lèk”, Meri: Qènka muaji i begatisë!
Next article62-vjeçe dhe asnjë fije floku të bardhë: Receta që më zhduku çdo thinjë