Home Lajme Sot skadon ora p olicore për kufizimin e lëvizjes pas 22:00! Çfarë...

Sot skadon ora p olicore për kufizimin e lëvizjes pas 22:00! Çfarë do të vendosin ekspertët

140

Nga sot do të marrë fund ora po lic ore e vendosur nga Komiteti i Ekspertëve tre javë më parë për nd alimin e qark ullimit dhe mbylljen e bareve dhe restoranteve pas orës 22:00.

Këto masa të cilat hynë në fuqi në datë 11 Nëntor ishin të vlefshme për tre javë, ndërkohë auto rit etet shënd etësore njoftuan se në varësi të situatës do të njoftohen ku fizime të reja.

Tre javë më parë MSH njoftoi se kufizimi i lëvizjes do të bëhej nga ora 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit si dhe rekomandoi punën nga shtëpia për administratën.

“Këto masa do të hyjnë në fuqi ditën e mërkurë në 11 Nëntor dhe do të zgjasin deri në 3 javë. Masat do të rishikohen çdo javë në varësi të situatës dhe dinamikës së ngjarjeve”, njoftoi MSH.

Aktualisht në fuqi është një tjetër vendim i marrë nga Komiteti i Ekspertëve disa ditë më parë për ndalimin e grumbullimeve me më shumë se 10 persona.

Kreu i qeverisë Edi Rama deklaroi mbrëmjen e sotme se nuk janë diskutuar masa të reja shtrënguese para festave të fundvitit megjithatë theksoi se nuk përjashtohet një mundësi e tillë në varësi të pan demisë së C ovi d-1 9./mv.abcnews.al

Previous articleZbulimi i fundit, ekspertët : Ja se cfarë uji duhet të pini në mëngjes, zgjidhja më e mirë për personat që v uajnë nga
Next articleE fundit, Manastirliu : Nga tani e tutje, të gjithë familjarët do të mund te vizitojne pa cientet e shtruar ne sp ital, ja oraret