Home Uncategorized Studimi i fundit : Nëse dëshironi që të ulni me 35% rrez/ikun...

Studimi i fundit : Nëse dëshironi që të ulni me 35% rrez/ikun nga Koronavirusi, konsumojeni këtë

404

Dimri po vjen me një valë të dytë, kështu që kurrë nuk ka qenë më e rëndësishme nevoja për të forcuar imunitetin tuaj. Së bashku me larjen e duarve, maskat dhe distancimin shoqëror, është mbrojtja më e mirë që kemi kundër coronavirusit .

Një dietë e ekuilibruar është thelbësore, por ka disa lëndë ushqyese që janë veçanërisht të rëndësishme – dhe shkencëtarët kanë punuar shumë për të gjetur ato që mund të ndihmojnë në bet ejën me koronavirusin.

Mësoni këto hapa të thjeshtë që forcojnë sistemin tuaj imunitar:

Vitamina D

Vitamina D, e cila është thelbësore për kockat dhe muskujt e shëndetshëm, shpesh njihet si vitamina e diellit – duke treguar qartë se pse nuk marrim mjaftueshëm në dimër.

Ndërsa mund të gjendet në disa ushqime, duke përfshirë vajin e peshkut, mishin e kuq dhe vezët, trupat tanë marrin pjesën më të madhe të asaj që u nevojitet nga ekspozimi në rrezet e diellit.

Por përveç mbajtjes së kockave të forta, kjo vitaminë e thjeshtë mund të luajë gjithashtu një rol kryesor në lu ftën kundër koronavirusit. Një super-studim i botuar në fillim të këtij viti, i cili analizoi rezultatet nga 39 prova, zbuloi se marrja e 10 mikrogramë të vitaminës së diellit uli rrez. ikun e inf eksioneve të frymëmarrjes deri në 23 për qind, shkruan Mirror.

Kohët e fundit, studiuesit në Universitetin e Birmingham, ku u testuan 392 personel të kujdesit shëndetësor, zbuloi se 72 për qind e atyre që kishin mungesë të vitaminës D ishin prekur nga koronavirusi.

Në të kundërt, vetëm 51 për qind e atyre me nivele të mira mbanin antitrupa që konfirmojnë se ishin inf ektuar.

Fuqia e turshive

Disa shkencëtarë besojnë se nuk është rastësi që vendet ku lakra dhe perimet e fermentuara, të tilla si lakra turshi janë të njohura, kanë raportuar nivele më të ulëta të vd. ekjeve nga coronavirusi.

Dr. Jean Bousquet, profesor nderi i mjekësisë pulmonare në Universitetin Montpellier, Francë, ka llogaritur që çdo gram perime të fermentuara të ngrëna çdo ditë zvogëlojnë rrez. ikun e vd. ekjes nga koronavirus me 35 për qind.

Një model i ngjashëm është parë në vendet ku konsumohet shumë lakër dhe profesori Bousquet beson se përfitimet vijnë nga nivelet e larta të sulforafanit antioksidant në to,

Previous articleKjo është supa e cila do të largoj dhjamin nga zona e barkut : Ja receta dhe mënyra e përdorimit
Next articleDy djemtë e tij dhanë shpirt pasi i mori para treni në Gjermani, ai shkon në vendin ku ndodhi ngjarja: Shqiptarët m’i ndalën lotët, ju them faleminderit!