Home Uncategorized Studimi i fundit : Shenja me e re e Koronavirusit, shfaqet fiks...

Studimi i fundit : Shenja me e re e Koronavirusit, shfaqet fiks pas 1 Jave

186

Studiuesit shkencorë kanë zbuluar se fundmi një shenjë të re të koronavirusit. Bëhet fjalë për një ndryshim ngjyre dhe enj tje të gishtave të këmbës, që mund të zgjasë nga 2 javë deri me muaj.

Zbulimi u bë nga Liga Ndërkombëtare e Shoqërive Dermatologjike dhe Akademia Amerikane e Dermatologjisë.

Simptoma shfaqet një javë pas inf ektimit, por janë vënë re edhe raste që problemi te gishtat ndodh edhe një muaj pas prekjes nga koronavirusi.

Dr. Esther Freeman tha:

“Ka një nënkategori pacientësh të cilët, pasi preken nga koronavirusi, zhvillojnë një inflamacion në gishtat e këmbëve. Në fillim enjten dhe skuqen, më pas marrin ngjyrë vjollcë.

Në shumicën e rasteve, kjo gjendje zgjat 2 javë dhe më pas gishtat kthehen vetë në normalitet, do u jemi shume mirenjohes qe te na ndihmoni ne mirembajtjen e faqes vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE.

Previous articleLuljeta Bozo jep lajmin më të mirë të ditës : Ja përse Shqiptarët nuk duhet të trëmben nga Tërmeti në Turqi
Next articleKush është Fatsjellësi jot? Më Thuaj Shenjën e Horoskopit, të ta them Tani!