Home Uncategorized Vendosni pak kripë në një cep të shtëpisë tuaj : Do të...

Vendosni pak kripë në një cep të shtëpisë tuaj : Do të mbeteni pa fjalë se për cfarë shërben

410

Një tjetër mënyrë është duke e përzier kripën me ujë dhe pak uthull; me këtë përzierje mund të pastroni tapetin.

Për veshjet

Nëse disa prej rrobave tuaja mund të duken të vjetëruara nga koha, vendosini në një enë të madhe me ujë të ftohtë, kripë të trashë dhe uthull të bardhë. Do të shihni që do duken si të reja dhe ngjyrat do të kthehen si më parë.

Frutat dhe perimet

Edhe zarzavatet apo frutat mund të pastrohen me kripë të trashë. Nëse doni të jeni të sigurt për largimin e papastërtive, futini në ujë të ftohtë me kripë të trashë.

Largoni mykun

Nëjsoj si çantat e rrobës që mund të blini për të aromatizuar dollapin e rrobave, mund të bëni edhe me kripën.

Krijoni vetë një çantë të vogël me një rrobë që nuk ju duhet, mbusheni me kripë dhe lëreni mbi një mobilje apo në një kënd të shtëpisë ku shihni se krijohet myku.

“Çanta’ e improvizuar do përthithë mykun dhe aromat e pakëndëshme që mund të ndihen në ambientin e shtëpisë

Previous articleBleona Qerreti krah Donald Trump në zgjedhje, thirrje shqiptarëve ta votojnë
Next articleBeni gati rrobat e dimrit : Meteorologia e njohur, ja se si do te jete moti ne ditet ne vijim, temperatura qe s’priteshin