Home Lajme (Video që ta prek zemrën) Reagimet e kafshëve kur ra tërmeti i...

(Video që ta prek zemrën) Reagimet e kafshëve kur ra tërmeti i fortë të rrëqethin mishin/ Nisin ulërinë me të madhe disa minuta…

82

Në një video të publikuar në rrjete sociale, dëgjohen disa zëra njëkohësisht të kafshëve Tërmeti i fuqishëm 5.1 Rihter, i cili u regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ka shkaktuar frikë edhe tek kafshët në kopshtin zoologjik në Shkup.

Tërmet në Maqedoni të Veriut

Në një video të publikuar në rrjete sociale, dëgjohen disa zëra njëkohësisht të kafshëve në kopësht.

Video e plotë:

Një tërmet me fuqi 5.1 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot në mëngjes rreth orës 5 në Maqedoninë e Veriut, në rajonin Tetovë-Gostivar, 50 kilometra në jugperëndim të Shkupit. Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup kanë thënë se tërmeti më së shumti është ndjerë në Gostivar dhe Mavrovë me 5 ballë sipas shkallës makrosizmike evropiane, në Tetovë dhe Shkup me 4 dhe në Manastir, Prilep dhe zonën përreth me 3 ballë.

Previous articleKane mbetur 2 muaj nga viti 2020/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene fat deri ne fund te vitit
Next articleMe vetëm mjaltë dhe limon : Receta më e mirë e momentit e cila do t’iu kursej para dhe do t’iu bëj të dukeni 10 vite më të rinj