Categories: Kuriozitete

Wh atsApp do t’ju njoftojë nëse njerëzit po flasin për ty, me emër dhe foto

WhatsApp do t’ju njoftojë nëse njerëzit po flasin për ty- Gjiganti i teknologjisë Meta po punon në një mënyrë më të mirë për t’ju njoftuar sa herë që përmendeni në bisedat ku bëni bjesë. Ndryshimi do të thotë që ju do të keni një ide më të mirë se kush ju ka përmendur ose ju është përgjigjur brenda grupeve.

Nëse deri dje nuk e dinit se çfarë thonin njerëzit për ju, së shpejti kjo do të jetë e mundur. WhatsApp është duke punuar për të sjellë një veçori të re përsa i përket përmirësimin të platformës, duke e kthyer vëmendjen tek ajo se çfarë njerëzit thonë apo bisedojnë me njëri-tjetrin për ju nëpërmjet këtij rrjeti social komunikimi.

Gjiganti i teknologjisë Meta po punon në një mënyrë më të mirë për t’ju njoftuar sa herë që përmendeni në bisedat ku bëni bjesë. Ndryshimi do të thotë që ju do të keni një ide më të mirë se kush ju ka përmendur ose ju është përgjigjur brenda grupeve.

Më parë ju thjesht merrnit një njoftim vetëm me tekst. Por tani, fotografia e profilit të personit do të shfaqet në njoftim.WABetaInfo ka treguar se si do të funksionojë sistemi i ri i njoftimeve. Për momentin, po testohet vetëm për disa përdorues të iOS 15.

Javorja

Recent Posts

Rama jep lajmin e mirë/ Këto janë familjet e para që marrin zarfin e mbushur me lekë për…

Rama jep lajmin e mirë/ Këto janë familjet e para që marrin zarfin e mbushur me lekë për…

Kryeministri Rama bën me dije se gjatë vitit 2021 kanë lindur mbi 43 mijë fëmijë,…

11 hours ago
Italia hap rreth 70 mijë vende pune, në listë edhe punëtorët nga Shqipëria

Italia hap rreth 70 mijë vende pune, në listë edhe punëtorët nga Shqipëria

Ministria e Brendshme italiane ka bërë të ditur numrin maksimal të lejeve të punës që…

1 day ago
Edi Rama ka një superlajm për fa miljet shqiptare: Do ta heqim

Edi Rama ka një superlajm për fa miljet shqiptare: Do ta heqim

Kryeministri Rama ka premtuar se gjatë mandatit të tretë shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë…

1 day ago
Me sh alët e hapura në krah të Sinan Hoxhës, nuk e besoni si dukej Amarda To ska para 20 vitesh

Me sh alët e hapura në krah të Sinan Hoxhës, nuk e besoni si dukej Amarda To ska para 20 vitesh

Bëhet fjalë për Amarda Toskën, e cila e ka nisur karrierën në ekran si balerinë…

1 day ago
Përse duhet t’i vendosni patatet në m akinën e larjes së enëve

Përse duhet t’i vendosni patatet në m akinën e larjes së enëve

E doni purenë, pataten e fërguar apo të grirë? Nëse përgjigjja është PO, atëherë ky…

1 day ago
Truku i thjesht qe ju shkrin dhe pastroni fri goriferin vetëm për gjysmë ore

Truku i thjesht qe ju shkrin dhe pastroni fri goriferin vetëm për gjysmë ore

Në radhë të parë, sepse duhet të prisni që të shkrihet i gjithë akulli dhe…

1 day ago