Home Uncategorized Zbardhja e dhëmbëve me dy përbërës – e garantuar në më pak...

Zbardhja e dhëmbëve me dy përbërës – e garantuar në më pak se 2 minuta!

106

Individët me dhëmbë të verdhë, dhe më së shpeshti duhanpirës, shmangin qeshjen dhe ndiejnë siklet. Megjithatë, lajmi i mirë është se ky problem mund të zgjidhet lehtësisht.

Për më tepër, nuk do të keni nevojë të përdorni produktet e shtrenjta të zbardhjes së dhëmbëve, të cilat janë të ngarkuara me kimikate, transmeton Gazeta Shneta.
Metoda e mëposhtme e zbardhjes së dhëmbëve është jashtëzakonisht efektive, e lirë dhe siguron efektet në vetëm 2 minuta!

Vaj kokosit është i njohur si një nga gjërat më të dobishme që mund të përdoret për rritjen e shëndetit të përgjithshëm. Ky produkt mahnitës është gjithashtu i dobishëm për kujdesin e lëkurës, dhe me sa duket, ajo siguron efekte mahnitëse edhe për dhëmbët.

Vaj kokosit gjithashtu promovon shëndetin oral, dhe mban dhëmbët e shëndetshëm.

Kjo mund t’ju ndihmojë të rivendosni buzëqeshjen tuaj të shkëlqyeshme, të bardhë, brenda pak minutash!

Gjithçka që ju duhet është vaji i kokosit dhe soda e bukës.

Ja çfarë duhet bërë:

Përzieni vajin e kokosit dhe sodën e bukës në sasi të barabarta dhe vendoseni pastën në një kavanoz xhami. Ju mund ta mbani kavanozin në frigorifer ose në banjë.

Pastën e tillë mund ta përdorni si zëvendësues me pastën e dhëmbëve që blini në dyqane, ndërsa rezultatet do ti vëreni përbrenda minutash.

Për më tepër, nëse buzët tuaja janë të plasaritura, mjafton vetëm t’i fërkoni me vaj kokosit, në mënyrë që t’i hidratoj ato siç duhet dhe t’i rifitojë shkëlqimin e tyre origjinal në një çast./Gazeta Shneta/

Previous articleKura me hudhra dhe vaj ulliri sheron 100 % problemet me dëgjimin
Next articleNe Nuk E Dimë Se Çfarë Është Një Mjek: Sapo Fillojnë Ftohjet, E Gjithë Familja E Pi Këtë I*laç Dhe Ai Kalon Menjëherë