Home Uncategorized Zbulime te tjera rreth sodes bukes : Ajo mund te bej edhe...

Zbulime te tjera rreth sodes bukes : Ajo mund te bej edhe keto 7 gjera te tjera qe as nuk u kishte shkuar ndonjehere ne mendje

81

Në një botë të mbushur me dr ogra far.mace.ut.ike për çdo problem tuajin nga zbokthi i flokëve e deri tek myku i thonjve, është mirë që të kemi opsione të cilat mund t’i përgatisni shumë thjesht në shtëpinë tuaj.

Soda e bukës është diçka e domosdoshme në shumicën e shtëpive.
Edhe pse është shumë e sigurt për t’u përdor soda e bukës ka gjithashtu disa efe.kte anë.sore:

Lexoni më poshtë artikullin për të zbuluar më shumë rreth sodës së bukës:

Mjekime të vjetra:
Soda e bukës është mënyra më e mirë për të zbardhur dhëmbët.

-Hidhni shumë pak në furçën e dhëmbëve dhe lajini dhëmbët si zakonisht.

Gargara me sodën e bukës dhe me ujë rifreskon në mënyrë perfekte frymën tuaj.

Parandaloni aknet, hiqni yndyrën e tepërt të fytyrës dhe qelizat e vde.k.ura me sodë buke.

-Përzieni 1 lugë sodë buke me 1 lugë ujë dhe fërkoheni lehtësisht në fytyrën tuaj.

-Aplikojeni në lëkurë për të qetësuar pickimet e bletëve dhe të insekteve.

-Përzieni sodën e bukës me ujë në një pastë të trashë dhe vendosni mbi të një kompres.

-Aplikoni një pastë me sodë buke dhe ujë në herpesin e buzëve.

-Pini një përzierje me sodë buke dhe ujë për të qetësuar dhi.mb.jen e muskujve pas ushtrimeve të shumta.

-Vendosni pak sodë buke në thonjtë që kanë myk dhe do shihni rezultate menjëhershme

Previous articleIla’çi i cili pregatitet lehtë dhe do të largojë dhimbjet tuaja për disa vite : Vetëm 2-3 minuta në ditë ju duhet që
Next articleMjekja e njohur : Këto janë disa nga ushqimet që mbajnë të shëndetshme zorr ën tuaj të tra shë