Home Kuriozitete Zbulojeni tani! Ja sa duhet të jetë pesha juaj në bazë të...

Zbulojeni tani! Ja sa duhet të jetë pesha juaj në bazë të gjatësisë dhe moshës

465

Ekspertet thone se pesha trupore nuk përcaktohet vetëm nga ajo çka ne hamë, por nga një sërë faktorësh si stili i jetesës, metabolizmi, gjenet etj.

E gjatë 1.62 Trup i vogël 48-52 kg, trupi mesatar 51-57 kg, trupmadhe 54-62 kg

E gjatë 1.67 Trup i vogël 51-55 kg, trupi mesatar 54-61 kg, trupmadhe 58-66 kg

Previous article36 Vjet E Hapi Kanalin Me Krah, Për Ti Sjellë Ujë Fshatit (VIDEO)
Next articleI solli lirinë Kosovës/ Shqiptari flet nga Haga: Unë jam shqiptar, s’jam as i krishterë e as mysliman