Home Uncategorized “Zhdùken hállet…do notojnë në lèk”, Meri: Qènka muaji i begatisë!

“Zhdùken hállet…do notojnë në lèk”, Meri: Qènka muaji i begatisë!

4468

“Zhdùken hállet…do notojnë në lèk”, Meri: Qènka muaji i begatisë!
Ajo njihet si zonja që i gjen të gjitha. Është një nga personat më të dashur nga publiku shqiptar pasi nuk mèrzítet kurrë duke na dhënë lajme të mira, parashikime por edhe paralajmërime.

Këtë radhë zonja Mèrí është shumë e fokusuar se çfarë do të ndodhë në muajin nëntor dhe në parashikimin e saj të fùndit ajo ia vë gishtin disa shenjave që me të vërtetë ka ardhur koha të tregojnë kùjdes.

Ndërsa për disa shenja të tjera do të ketë lumturi, begati dhe një muaj shumë i mbarë. Po për shenjën tuaj çfarë parashikohet? Zbulojeni sipas parashikimeve të zonjës Mèrí.

Binjakët – Binjakët muajin Tetor e kanë pasur të vës.htirë, ndërsa Nëntori është më i qetë për ta.

Por Hëna Blu i ndikon shumë psíkòlògjíkisht, i rèndon fizikisht kështu që edhe në fushën e të vepruarit, Binjakët këtë muaj do jenë pak në mjegull, të paqartë, kështu që ku.jdes me shëndetin, me punën, e planet sepse janë shumë të ngar.kuar.

Luani – Luanët janë në këtë pozicion sepse paqartësia e tyre ka të bëjë me vendimet më të rëndësishme që do marrin në ka.rrierën e tyre dhe jetën personale.

Nëse janë përb.allë një marrëdhënie personale për të marrë një vendim, për të bërë një martesë, të paktën deri në datën 10 do jenë në mjegullnajë, në rrugë të panjohura.

Nëse do i propozoheshe ndonjë punë e rëndësishme, situatat janë të paqarta. Pas datës 14 Nëntor gjërat do fillojnë të qartësohen për Luanët.

Gaforrja – Gaforret favorizohen pas datës 20 Nëntor, fillojnë të marrin një avantazh të mirë në jetën er.otike, në jetën ekonomike, por deri atëherë gjërat marrin një përmb.ysje dhe çështjet e vës.htira në ka.rrierë ulen dhe ngrihen dhe nuk janë në një moment të mirë.

Veprimi ose energjia e m.arrë si të ku.ndërt, nuk i ndihmon ashtu siç duhet në vendimmarrjet e tyre, nëse merren me ka.rrierë, me punë të rëndësishme, me art, me ushtrime.

Peshqit – Ka disa kohë që Peshqit po veprojnë k.eq në mënyrën si kërkojnë të realizohen, se si kërkojnë të marrin atë që duan ose si kërkojnë t’u dalë e drejta e tyre.

Pas datës 14 ujërat do qetësohen. Ka një favorizim të madh duke filluar që nga nesër nga ana ekonomike, do mirëkuptohen më shumë nga të tjerët, do bëjnë takime më të qeta, më romantike dhe më dashamirëse me të tjerët.

Vírgjèrèsha – Në datën 14 Nëntor, Marsi që është i ku.ndërt në shenjën e Dashit, kthehet në një rrugë të drejtë dhe po atë ditë kemi një Hënë të re në shenjën e Akrepit që çlir.ohen këto kùndèrshtímet.

Edhe për Vírgjèreshèt në atë periudhë fillojnë dhe çli.rohen disa nga.tëresa në çështjet ekonomike ose disa punë që shkojnë të realizohen ashtu siç duhet.

Shigjetari – Shigjetarët janë gjithmonë optimistë, por tani ka një moment që janë bërë shumë pes.imist, ner.vozë dhe kanë nde.shur një pe.ngesë në jetën e tyre personale.

Kjo gjendje do vazhdojë deri në datën 14 Nëntor. Pastaj do çli.rohen nga kjo gjendje dhe do merren me çështjet ekonomike dhe do bëjnë mrekullia.

Pas datës 21 mùnd të gjejnë ngùshèllim në një marrëdhënie të fsh.ehtë dhe shumë të bukur romantike.

Dashi – Dashët janë në një periudhë shumë të rëndësishme të jetës së tyre, Marsi është në shenjën e tyre dhe do vazhdojë deri në Janar t’i japë forcë energjive dhe shumë rezultate të mira.

Deri në datën 14 Nëntor duhet të jenë të kujdesshëm në vendimet që marrin, të jenë të ngadaltë në lëvizjet e tyre dhe të mos nerv.ozohen. T’i japin prioritet partneriteteve dhe mos tregohen eg.oistë.

Peshorja – Peshoret kanë Afërditën në shenjën e tyre dhe kjo është një mrekulli për to. Kanë lu.ftë dhe antag.onizma që do çli.rohen në mes të muajit Nëntor. Do fillojë një periudhë më e mirë ekonomike, më optimiste dhe ndoshta marrin një trashëgimi.

Ujori – Do merren shumë me ka.rrierën, familjen, një ndr.yshim i madh, përmb.yset diçka që ata e quanin të sigurt, por kjo përmb.ysje nuk do dalë për k.eq, do i çojë në një punë të re, një shtëpi të re apo në një marrëdhënie të re.

Demi – Demët kishin Hënën e Plotë në shenjën e tyre, kjo do të thotë që lojën e jetës së tyre duhet ta luajnë ata vetë dhe nuk duhet të le.jojnë lojtarë të tjerë të futen dhe të dalin në jetën e tyre sa herë të duan. Ka ardhur momenti që ata të bëhen ata që të kryesojnë.

Bricjapi – Rreth datës 12 kanë një ditë shumë me fat, ku Jupiteri takohet me Plutonin në shenjën e tyre dhe aty mùnd të bëjnë një mrekulli për herë të tretë të këtij viti, kështu që ta shfr.ytëzojnë, hera e tretë e vërtetë.

Akrepi – Do marrë Afërditën mbas vetes në datën 21, do lënë mbrapa disa periudha të vës.htira, do bëjnë disa bashkëpunime të reja dhe do i realizojnë ëndrrat dhe qëllimet e tyre./medianews

Previous articleBëhuni gati ti jepni lamtumirën ditëve me diell, ja si pritet të jetë moti në dy ditët në vijim
Next articleSjellin Tèrs në Shtëpi! E pabesueshme, por këto objekte zhdùki sa më parë