Sot e Premte dita e Aferdites dhe Aferdita ne Peshk do takohet me hehen ne Peshk
Ky eshte kombinimi me i dukshem ne ate cfarre do percjelli tek shenjat ne pergjithesi dhe tek shenjat e ujit dhe te tokes ne vecanti
Peshqit Akrepet dhe Gaforret do marrin nje impils romantik dhe gonexheje ne pozicion gati per te arritur nje faze te ndjeshme te turpshme apo te ndrojtur para se te te gjitha ngjyrat te dalin ne drite dhe te tregojne ate qe do lulezoj

Mendohet se jemi ne nje moment delikat qe perkthehet ne jeten personale si romantizem personal duke u marre me veten para se te tjeret te merren me ne
Kujdes ne shenjat e zjarrit te cilat do nxitohen shume dhe do digjen ne thonjza para kohe ne jeten personale Keto shenja jane Dashi Luani dhe Shigjetari
Dashi
Ne diten e sotme duhet ti jepni rendesi ndjenjave shpirterore dhe ndryshimeve ne jeten personale duke filluar nga ndjeshmeria juaj Mos refuzoni dicka qe ju nger moralin por mos u deklaroni pasi nuk jeni gati
Demi
Kjo dite do jete me takime dhe lajme te rendesishme te cilat nese nuk i kapni thelbin filozofik mund te kthehen ne pluhur dhe ne keshtjella rrere pak me vone
Binjaket
Do keni shume mbeshtetje nga nje femer ne lidhje me karrieren por edhe nese beni nje ndryshim ne lidhje me punen kete duhet ta ndjeni dhe ta beni se e besoni Mund ti perkushtoheni nje arti apo nje besimi fetar
Gaforrja
Nje dite e bukur kjo per ju me nje ndryshim te rendesishem ne nje shtepi te re apo ne nje njohje te re qe gjithsesi do ju coj ne nje rruge apo shtepi te re
Luani
Veshtire do ta keni pasi partneri apo partnerja juaj e fshehte nuk do jete gati per gjera konkrete por akoma do ju fuse ne rruge apo kerkesa shpirterore te cilat spo mbarojne kurre per ju
Virgjeresha
Shume planete jane mbledhur perball jush dhe me te drejte do kerkoni pertej vetes nje romance apo te futeni ne nje periudhe me shume ngjyra e udhetime
Peshorja
Si shenje e ajrit ne fakt jeni te favorizuar pasi ju e kuptoni mire Aferditen ne cdo shenje dhe ne shenjen e Peshqve ju sjell me prane harmonise me njerez te ekuilibruar Do keni nje oferte te bukur pune qe mund te kete te beje me detin dhe udhetime
Akrepi
Dashuri dhe pasion por edhe shume ndryshime qe nuk ju lene te percaktoni nje vij te drejte te gjerave Por nje here dallge njehere batice dhe shyqyre jo cunam
Shigjetari
Ju takon te beni nje shtetitje ne breg te detit dhe te mendoni per nje ndryshim romantik ne jeten tuaj Mjafton te mos jeni si zjarre qe me furine e vete djeg anijen e mundesive
Bricjapi
Ju si shenje toke ne diten e sotme do keni fat te gjeni nje aktivitet ku te deklaroni prezencen tuaj si kryetar i njerzve te mbushur me energji dhe qe nuk dine ku ti drejtojne Por nje Bricjap shume shume mund tju drejtoj ne nje kasolle Moj kasolle ku na mblodhe
Ujori
Ceshtje shpenzimesh dhe ekonomie dalin para jush dhe ju ngrihen te gjitha antenat e terheqjes se mundesive duke dashur qe edhe nje rrufeprites mundesish te ishit sdo ishte keq
Peshqit
Shume planete ne shenjen tuaj soot dhe hena aty nuk i stabilizon disi deshirat dhe ofertat Keshtu qe mes mundesive do ndjeheni si te cuditur dhe te pavendosur.