Dashi

Advertisements

Një ditë fantastike ju pret, për tu gëzuar më së shumti në të gjitha frontet. Dashuria dhe pasioni do të luajë një rol kryesor në marrëdhënien tuaj! Sot gjithçka shkon mirë dhe madje edhe beqarët do përfshihen nga një dëshirë e pakontrollueshme për të treguar ndjenjat e tyre! Studimi dhe puna do të jenë në qendër të vëmendjes së planetit dhe do t’ju rezervojë shumë surpriza të bukura!

Demi

Advertisements

Hëna ende nuk duket të lëvizë dhe për ju kjo do të thotë nervozizëm, padurim ndaj njerëzve dhe situata të pakëndshme sentimentale. Beqarët sot do të dridhen nga pasionet e fshehura, jo të përshtatshme për të zbuluar! Mundohuni të mos dramatizoni për vështirësitë që do të hasni në punë. Është vetëm një moment, do të kalojë.

Binjakët

Falë ndikimit të Hënës dhe Diellit, fillon një periudhë e favorshme për dashurinë, shumë kriza të së kaluarës do të zhduken. Beqarët do të duan të takojnë njerëz të rinj, ju jeni plot hijeshi dhe nuk do të dështoni në planet tuaja! Disa pengesa do të duken të pakapërcyeshme në punë, por sapo ta kuptoni këtë, do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhje.

Gaforrja

Duhet shumë pak për të bërë një ditë harmonike, të organizoni diçka të habitshme për të mahnitur dashurinë tuaj! Për zemrat e vetmuara është një ditë e mbushur me ngjarje të papritura, disa prej të cilave mund të jenë shumë të këndshme. Me pak frymëzim mund të përmirësoni marrëdhëniet me kolegët. Megjithatë, bëni kujdes, sepse nuk mungojnë as zilitë ndaj jush!

Luani

Sot në fushën sentimentale do të përjetoni momente pasigurie që do të jeni në gjendje t’i përballoni mirë. Vështirë të vendosni se çfarë të bëni, por Marsi do t’ju ndihmojë! Nëse jeni vetëm, dashuria do të rezervojë surpriza të bukura. Në punë konfuzioni do të mbretërojë dhe një incident i thjeshtë do të mjaftojë për t’ju prishur qetësinë.

Virgjëresha

Sot lejojini vetes një shkelje të vogël dhe mos humbisni mundësinë për të treguar se sa të kujdesshëm jeni për të dashurin/ën tuaj. Jini më pak të ngurtë! Beqarët do të duhet të përtërijnë veten dhe të braktisin idetë e vjetra, të përfitojnë nga përvojat. Një ditë e favorshme për ata që punojnë për të tjerët: nuk do të ketë mungesë grafikash personale me një rëndësi të caktuar.

Peshorja

Nëse përpiqesh të përballesh me të dashurin/ën tënde për sqarime, e di se sot nuk është dita e duhur. Me Marsin në kundërshtim me shenjën tuaj, gjithçka mund të degjeneronte duke krijuar situata të turpshme. Beqarët sot do të realizojnë takime interesante. Aktivitetet tuaja do të marrin stimuj, si financiarisht, ashtu edhe në mënyrë shoqërore.

Akrepi

Për shkak të Hënës në shenjën tuaj sot ju do të jeni pak nervoz dhe madje edhe mbrëmja nuk do të jetë më e mirë. Qartësoni një çështje me partnerin/en, por shmangni grindjen. Beqarët do të kenë mundësinë për të takuar njerëz të rinj dhe dinamikë. Merrni më shumë angazhime në projektin tuaj nëse jeni vërtetë të interesuar për këtë. Mos kini frikë nga ndonjë sakrificë, rezultatet do të vijnë së shpejti.

Shigjetari

Çdo gjë vazhdon në mënyrën më të mirë, këtë ditë që premton shumë, por mund të shkojnë shumë larg edhe pritshmëritë tuaja. Dashuria është favorite e madhe e momentit! Për beqarët, nuk përjashtohen disa ndryshime pozitive. Para se të besoni kolegët, njihuni më mirë. Mos u çuditni nga ata që flasin shumë dhe mburren, ata shpesh janë të çuditshëm.

Bricjapi

Ju keni energji të mjaftueshme për çdo gjë. Disa momente të kohës së lirë do mund t’i kaloni duke bërë sport, apo dalë me miqtë, por pa lënë pas dore as partnerin/en. Beqarët do të shkëlqejë në çdo mjedis, do jenë në gjendje të bëjnë për vete këdo që do pëlqejnë! Mundësi të reja për të mbështetur intervistat për punë dhe diçka pozitive në horizont. Zotohuni të jepni maksimumin.

Ujori

Klimë e qetë në sferën private. Relaksohuni dhe nëse është e mundur organizoni një dalje me të dashurin/ën tuaj. Nëse jeni të shqetësuar për një situatë, mos mendoni ide të çuditshme. Për beqarët është një ditë paksa e veçantë dhe do të përpiqen ta trajtojë atë me butësi. Ju jeni gjithmonë të gatshëm të mirëprisni lajmet me optimizëm, kështu që nuk do të trembeni as nga ndonjë vështirësi në punë.

Peshqit

Merrni kurajo me të dyja duart dhe në fund pushtoni personin që ju intereson. Me Hënën dhe Jupiterin në anën tuaj do të keni të gjithë energjinë në maksimum! Për beqarët sot është një ditë zbavitëse dhe zbutëse, për të kaluar me miqtë përgjithmonë ndoshta për të shkuar në dyqane. Ju jeni përballur me një seri ngjarjesh. Nëse e dini se si të lëvizni me aftësi do të jeni në gjendje të shënoni shumë suksese.