Dashi

Përdorini mirë aftësitë tuaja drejtuese. Bëjini të gjithë së bashku për të zgjidhur çdo keqkuptim. Të gjithë të përfshirët në një projekt grupi duhet të jenë të qartë se kush duhet të bëjë çfarë, ku dhe kur. Kjo do ta bëjë më të lehtë për të gjithë ju.

Demi

Në situata grupi, prisni të kaloni bukur, me një atmosferë të qeshur. Kjo është vetëm ajo që ju nevojitet për të çliruar tensionin. Kohët e fundit keni kaluar shumë sfida dhe kjo ka shkaktuar shumë ankth. Do t’ju bëjë mirë të ndani aktivitete argëtuese me miqtë.

Binjakët

Një i afërm po llastohet pas një sherri. Një koleg nuk do t’i pranojë gabimet e tij dhe një i afërm i ndjeshëm ka nevojë për mbështetje. Problemet që dalin tani janë të pashmangshme pasi konflikti është krijuar prej disa kohësh. Mund të duket sikur nuk bie kurrë shi, por po bie.

Gaforrja

Nëse vendosni në radhë të parë shpresat dhe dëshirat tuaja, kjo mund të nënkuptojë të konkurroni me dikë që ka qenë gjithmonë mik. Mos lejoni që kjo t’ju ndalojë të ndiqni dëshirat tuaja. Nëse ata e kuptojnë se sa e rëndësishme është kjo për ju, ata nuk do të lejojnë që kjo të ndikojë në cilësinë e marrëdhënies tuaj.

Luani

Kontrolloni nëse jeni në dispozicion përpara se të pranoni të takoheni me njerëz. Ju nuk dëshironi t`ia anuloni më vonë, pasi kjo mund të dëmtojë reputacionin tuaj. Duke qenë se jeni shumë të kërkuar nga ana sociale dhe profesionale, sigurohuni që të mbani një regjistër të të gjitha angazhimeve.

Virgjëresha

Ka të ngjarë të kaloni disa momente nervoze dhe kjo do t’ju bëjë çuditërisht të shqetësuar dhe nervoz. Ndryshimi është në ajër. Derisa të vendosni nëse kjo do të jetë në dobinë tuaj apo jo, do të jetë e pamundur të relaksoheni.

Peshorja

Ju duhet diçka për të pritur kur disa ngjarje dhe kushte kaotike ju kanë dhënë pak mundësi për t’u çlodhur kohët e fundit. Një rritje e të ardhurave ka të ngjarë të ndodhë. Kjo, përveç përfitimeve të tjera, mund t’ju ofrojë justifikimin e përsosur për të rezervuar një festë të veçantë.

Akrepi

Ngurrimi i një miku ose kolegu për të folur për veten e tij ju bezdis sepse sjellja e tyre sjell kujtime të kohës kur ishit më të rinj dhe me më pak vetëbesim. Nuk keni për çfarë të ndiheni fajtorë. Thjesht injoroni ndjenjat tuaja dhe ofroni mbështetjen tuaj.

Shigjetari

Ju dëshironi të fokusoheni në atë që ju intereson. Kjo është arsyeja pse do t’i shmangni aktivitetet shoqërore dhe do të zgjidhni veten. Një mundësi trajnimi është ajo që do ta konsideroni seriozisht. Sa më thellë të futeni në këtë temë, aq më shumë do të rritet interesi juaj.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi se çfarë mund të mendojnë njerëzit e tjerë, shkoni drejt asaj që dëshironi vërtet dhe lëreni që kjo të jetë forca lëvizëse e jetës suaj. Një rival do të arrijë t’ju shqetësojë vetëm nëse lejoni që komentet e tij të arrijnë tek ju. Shmangni çdo lloj konkursi. Jini të lumtur të ndiqni rrugën tuaj.

Ujori

Financat do të jenë më të menaxhueshme pasi të keni marrë parasysh të gjitha debitimet dhe kreditë e rregullta dhe të keni krijuar një buxhet të arsyeshëm. Nëse e pranoni se keni shpenzuar shumë kohët e fundit, pa u menduar, tani është koha për të shtrënguar dorën.

Peshqit

Rutinat tuaja të zakonshme kanë filluar të ndihen shtypëse. Ndryshimi i ambientit, ose edhe i profesionit është pikërisht ajo që ju nevojitet për të hequr mendjen nga shqetësimet aktuale.