Horoskopi për sot, 23 nëntor 2023

0
Dashi Advertisements Një ditë fantastike ju pret, për tu gëzuar më së shumti në të gjitha frontet. Dashuria dhe pasioni do të luajë një rol kryesor...

Dr. Albana Daka iu bën thirrje: 2 lugë vaj ulliri ju largon nga ky...

0
Vaji i ullirit është një ndër vajrat më të shëndetshëm, që është përdorur prej shumë kohësh jo vetëm në kuzhinë por gjithashtu dhe për...

Përsëritet historia! Pse nëna dhe motra e Luizit munguan në festën e bebit

0
Kiara Tito dhe Luiz Ejlli kanë konfirmuar sot se do të bëhen prindër për herë të parë. Lajmin e ëmbël çifti e ndau në...

Rrebeshe shiu, ulje temperaturash dhe …! Moti bën kthesën e madhe ditën e premte

0
Ditën e premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqendrueshme. Advertisements Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh....

E hëna pushim për administratën dhe shkollat. Merret vendimi zyrtar!

0
Këshilli i Ministrave ka miratuar të hënën si ditë zyrtare pushimi, me rastin e festave të nëntorit. Bëhet me dije përmes një VKM-je se e...

“Ju dò bèni shumë párá, e sígurt…”/ Mèri i drèjtohet kësaj shenje dhe na...

0
Në një nga páráshíkimet e saj më të fùqíshme, ajo ka trèguar se cilat janë ato shenja që në këtë períudhë tèntòjnë që të...

Kjo është shprehja që gjyshërit nuk duhet ta thonë asnjëherë nga Lira Gjika

0
Nga Lira Gjika Advertisements Gjyshet, gjyshërit duhen të ndihen të nderuar, që nënat e reja, u besojnë fëmijën e tyre. Advertisements Është e vërtetë që gjyshja është më...

Befason ish-ambasodori amerikan: Ju tregoj pse shqiptarët rrinë në kafene

0
Shumë herë është folur për qëndrimin e shqiptarëve, sidomos të rinjve, nëpër kafene. Analiza të shumta janë marrë duke shpjeguar këtë fenomen që ndodh...

Mundësi të reja! Horoskopi për ditën e mërkurë, 22 nëntor 2023

0
Dashi Advertisements Venusi dhe Marsi përforcojnë emocionet dhe bëjnë të mundur ndryshime të mundshme që mund të transformojnë sferën sentimentale për ata që janë në çift....

10 arsyet se pse Japonia është një nga vendet më të zhvilluara në botë

0
1- Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet ” Rruga për tek Morali”, ku nxënësit...